Titan Quest to jedna z tych starych gier, która odrodziła się pod wpływem THQ Nordic. Pierwotnie wydany w 2006 roku, Titan Quest szybko stał się jednym z najbardziej widocznych i popularnych konkurentów Diablo 2. Po otrzymaniu w 2007 roku rozszerzenia Immortal Throne o grze zrobiło się cicho. Aż do momentu, gdy THQ Nordic w 2016 roku wydało odświeżoną wersję Titan Quest: Anniversary Edition. Wtedy też tytuł ten zadebiutował na Androidzie za sprawą jej marki zależnej, czyli Handy Games. Okazuje się, że marka może dostać kolejne, już trzecie życie. Tym razem dzięki pełnoprawnej następnej odsłonie, czyli Titan Quest 2. 

Titan Quest 2 już w 2021 roku?

No dobrze, tak naprawdę trudno tu mówić o trzecim życiu, kiedy to drugie wciąż trwa. Titan Quest: Anniversary Edition ma się bowiem świetnie do dziś. THQ Nordic wydało dwa rozszerzenia o tytułach Ragnarok i Atlantis. Te pojawiły się odpowiednio w 2017 i 2019 roku. Wygląda na to, że firma nie skończyła też z marką Titan Quest, ponieważ spółka zależna Handy Games pracuje nad czymś, co wygląda na Titan Quest 2. Oczywiście następna gra w serii to wciąż domysły. Jednak z wpisów udostępnionych na Twitterze dość jasno wynika, że pracuje ona nad czymś związanego z marką i raczej nie jest to kolejne rozszerzenie. Wiadomo jednak, że gra ma zadebiutować już w 2021 roku.

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Przy okazji warto przypomnieć, że THQ Nordic jest znane ze wskrzeszania kultowych marek. To właśnie ona tchnęła nowe życie w serię Spell Force i przygotowuje odświeżoną wersję pierwszego Gothica. Warto również zajrzeć na stronę jej firmy zależnej, czyli Handy Games, w Sklepie Play. Możecie tam znaleźć masę świetnych gier, których część możecie pamiętać z PC. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.