Stardew Valley to istny fenomen. Na pierwszy rzut oka jest to prosta gierka z pixelartową grafiką. Jednak to tylko pozory. Mnogość mechanik i aktywności wręcz przytłacza, a uprawa roślin i hodowla zwierząt są tylko tymi najbardziej podstawowymi. Możemy także walczyć, łowić ryby, bawić się w drwala lub górnika oraz poznawać mieszkańców miasteczka, którzy są postaciami o wiele bardziej złożonymi, niż większość NPC w grach RPG. I co najważniejsze, tytuł ten jest dostępny niemal na wszystkie platformy. Od PC i konsol, poprzez smartfony po samochody Tesli. Jego twórca natomiast zapowiedział największą aktualizację w historii.

Stardew Valley 1.5 z nową zawartością

Twórca gry, Eric ConcernedApe Barone, pochwalił się pracą nad kolejną dużą aktualizacją gry oznaczoną numerkiem 1.5. Chociaż duża to zbyt mało powiedziane. Mowa tu o największej dotychczas paczce nowości do tego tytułu. Te mają w dużej mierze także zachęcić dotychczasowych graczy do rozpoczęcia nowej rozgrywki. Dostaną więc oni do dyspozycji zupełnie nowy typ farmy, który będzie raczej domkiem na plaży. Dodatkowo gra dostanie także zaawansowane opcje. Te pozwolą na zmianę pakietów z Community Center, czyli jednego z głównych wątków fabularnych tytułu. Gracze mogą nawet zaznaczyć odpowiednie pola wyboru, aby upewnić się, że pakiety te mogą zostać ukończone w pierwszym roku gry, co ma przyśpieszyć nowy start weteranom. Możliwa będzie także zmiana nagród z kopalni na takie, które bardziej nam odpowiadają.

Zobacz też: Aktualizacja MIUI 12.5 ma pojawić się jeszcze w grudniu – co nowego przyniesie?

Nowa wersja ma przynieść także tryb rozgrywki wieloosobowej na podzielonym ekranie. Chociaż ten raczej nie trafi do wersji na Androida. Wciąż jednak możliwa jest gra zespołowa na wielu urządzeniach. Warto także wspomnieć, że tytuł ten świetnie sobie radzi z obsługą kontrolerów. Jeśli więc szukacie jakiejś wciągającej gry na smartfony, która pozwala się cieszyć rozgrywką, to naprawdę warto sięgnąć po nią już teraz, jeszcze przed aktualizacją.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.