Twórcy Cyberpunka 2077 Mobile to zwykli oszuści. I nie, nie chodzi tu o firmę CD Project RED, której najnowsza gra, czyli Cyberpunk 2077, wywołuje ostatnio istną burzę. Chodzi tu o kogoś, kto się bezczelnie próbuje pod nią podszyć, aby przekonać ludzi do instalacji złośliwego oprogramowania. To nosi nazwę Cyberpunk 2077 Mobile i poza opisem i screenami z oryginalnej gry nie ma z nią nic wspólnego. Zamiast tego dostajemy pakiet złośliwego oprogramowania, które infekuje nasze smartfony.

Cyberpunk 2077 Mobile

Oczywiście dla bardziej zapoznanego z tematem gracza sam pomysł Cyberpunka 2077 brzmi absurdalnie. W końcu jakim cudem gra, która ma problemy na poprzedniej generacji konsol, miałaby w ogóle ruszyć na smartfonach? Trzeba jednak patrzeć na to z perspektywy młodszego gracza, lub bardziej atechnicznego. W końcu coraz więcej gier ma także swoją wersję mobilną. Często mowa tu o niezwykle popularnych tytułach jak Fortnite czy PUBG. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść wiary w takie rozwiązanie jest Nintendo Switch. W końcu jest to konsola z mobilnymi podzespołami, na której znajdziemy Wiedźmina 3 czy Dooma. Całość obrazu dopełnia jeszcze Google Stadia. Z jej powodu ktoś może zobaczyć rozgrywkę w Cyberpunka 2077 na smartfonie i nie zrozumieć, na jakiej zasadzie to działa. 

Zobacz też: Cyberpunk 2077 ma problem z zapisami gry – jeśli stają się zbyt duże, to mogą się uszkodzić

A potem taki ktoś klika w link do Sklepu Play i… jest! Cyberpunk 2077 Mobile! Wydawca? CD Projekt RED! W euforii ucieszenia się z nowej gry wiele osób nawet nie zauważy, że coś tu nie gra. Na przykład to, że gra jest darmowa. W końcu ma wysokie oceny. Te aspekty znacznie ułatwiają pracę oszustom. Ci natomiast niezwykle chętnie wykorzystują socjotechniki, ponieważ łatwiej jest przechytrzyć człowieka, niż zabezpieczenia. Pocieszające jest to, że gry znajdziemy w prawdziwym Sklepie Play. Tytuł znajduje się jedynie na stronie imitującej go. Problemem jest jednak możliwość instalacji gier spoza sklepu. Dodatkowo oszuści mogą bez problemu stwierdzić, że ich paczka wirusów gra została wyrzucona z niego na tej samem zasadzie, co prawdziwy Cyberpunk 2077 z PS Store. Należy więc to podkreślić: Cyberpunk 2077 Mobile nie istnieje i w najbliższej przyszłości na pewno nie powstanie.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.