Jak zapewne wiecie z wczorajszego wpisu Pawła, Epic do końca roku rozda w sumie 15 darmowych gier. Pierwszą z nich był duchowy następca SimCity – Cities: Skylines. Po 24 godzinach gra została zastąpiona przez kolejny bezpłatny tytuł. Jest nim remaster Oddworld: New 'n’ Tasty. To świetna zręcznościówka, w którą zdecydowanie warto zagrać. Trzeba się jednak pospieszyć. Nie zostało wiele czasu na dodanie jej do swojej biblioteki i zaoszczędzenie prawie 70 złotych.

Udostępniony za darmo Oddworld: New 'n’ Tasty, to odświeżona wersja hitu z 1997 roku

Starsi gracze na pewno pamiętają sympatycznego głównego bohatera. Został porwany i zmuszony do pracy przez złych Glukkonów. Kiedy dowiaduje się, że czeka go śmierć – postanawia uciec. Na jego drodze staną uzbrojeni strażnicy oraz bardzo komicznie wyglądające bestie. Jednak do odzyskania wolności konieczna jest nie tylko zręczność. W Oddworld: New 'n’ Tasty traficie na wiele zagadek logicznych. Dopiero ich rozwiązanie pozwoli brnąć dalej – ku upragnionej wolności. Remaster, zupełnie jak oryginalna wersja gry sprzed lat, został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 87/100. Gra nie jest przesadnie długa. Ukończenie jej powinno zająć około 8 godzin. Zbliżają się święta i jeżeli szukacie jakiejś przepełnionej humorem produkcji, która wciągnie was na wiele godzin, to zdecydowanie polecam Oddworld: New 'n’ Tasty. Nie pożałujecie.

Zobacz także: Krajobraz jak po bitwie – Cyberpunk już się zwrócił, a akcje lecą w dół

Oddworld: New 'n’ Tasty możecie dodać za darmo do swojej biblioteki jeszcze tylko przez kilka godzin. Warto więc poświęcić kilka minut na wizytę w Epic Games Store i zaoszczędzić 69 złotych. O 17:00 pojawi się kolejna bezpłatna gra. Niestety Epic trzyma nas w niepewności i nie mamy pojęcia, jaką produkcją zaskoczy tym razem. Oby kolejne darmowe tytuły były równie dobre jak Cities: Skylines i Oddworld: New 'n’ Tasty.

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer, GameSpot, Metacritic, How Long To Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.