Od momentu uruchomienia Epic Games Store co tydzień rozdaje darmowe gry, często więcej, niż jedną. Sam dołączyłem do niego dopiero na początku tego roku, a mam już kilkadziesiąt pozycji, z których znaczna część jest naprawdę świetna. Przy okazji nie wydałem w tym sklepie nawet złotówki i podejrzewam, że nie jestem tutaj żadnym wyjątkiem. Przed świętami Epic jednak coraz mocniej się rozkręca. Firma postanowiła rozdać aż 15 gier, każdego dnia inną. 

15 darmowych gier od Epic do końca roku

15 darmowych gier od Epic do końca roku
Epic Games Store

Jeszcze dziś do 17:00 można odebrać za darmo duchowego następcę SimCity, czyli Cities: Skylines. Po tej godzinie tytuł ten zastąpi kolejna darmowa gra. Warto się pośpieszyć, ponieważ jest to świetny symulator miasta, który nie jest skażony dziwacznymi wymaganiami od EA. Niestety, nie wiadomo jaka gra będzie do odebrania po tej godzinie, ani czego możemy się spodziewać w następnych dniach. Zaoferowanie jednak tak wybitnego tytułu na samym początku promocji daje natomiast nadzieję, że nasze kupki wstydu urosną o przynajmniej kilkanaście świetnych gier. 

Zobacz też: Messenger tymczasowo wybrakowany w Europie – „niektóre funkcje nie są dostępne”

W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki na temat gier, które mają trafić za darmo w ręce graczy. Lista ta wygląda nie tyle dobrze, ile wręcz fenomenalnie. I właśnie dlatego podchodziłbym do sprawy z dużą dawką sceptycyzmu. Mowa tu bowiem o następujących grach:

Borderlands 3
Monster Hunter World
Horizon Zero Dawn
Hitman 2
Assassin’s Creed Origins 

Szczerze mówiąc, to nie sądzę, aby którykolwiek z tych tytułów w ogóle pojawił się za darmo w Epic Store. To byłoby zwyczajnie zbyt piękne. Oczywiście możliwe, że informacje te są prawdziwe, jednak nie robiłbym sobie na to nadziei. W końcu liczenie na te tytuły zamieniłoby dwa tygodnie darmowych gier na dwa tygodnie rozczarowania i to na własne życzenie. A nie o to tu przecież chodzi. Warto również dodać, że darmowe gry to nie jedyny prezent od firmy. Ta oferuje jeszcze kupon na niemal dowolną grę ze sklepu. Jest on warty aż 40 PLN i łączy się także z innymi promocjami. Jedynym warunkiem jest to, że zakupiona gra musi kosztować przynajmniej 59,99 PLN. Jak widać, Epic bardzo się stara, abyśmy zostawili w nim swoje pieniądze. I mówiąc szczerze, tym razem chyba nawet dam się skusić.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.