The Elder Scrolls

Zagraj w Skyrima na Twitterze – paragrafowa gra z uniwersum The Elder Scrolls

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Gry

Gry paragrafowe to chyba najbardziej prymitywna forma tworzenia gier. Dziś, aby taką stworzyć, wystarczy tylko edytor tekstu obsługujący odnośniki. Oczywiście wcale to nie przekreśla tego gatunku, wręcz przeciwnie. Jeśli historia jest wciągająca i dobrze poprowadzona, to taka gra może zapaść w pamięć na niezwykle długie godziny. Przyznam, że miałem kontakt z tylko jedną produkcją tego typu, a dokładniej paragrafówką Świt Diabła – Stacja ZARYA-1 i przyznam, że bawiłem się świetnie. Dlatego też w wolnej chwili chętnie spróbuję także gry od Bethesdy.

Skyrim na Twitterze

 No, może nie do końca Skyrim jaki znamy, ale akcja gry toczy się właśnie w tej krainie Nordów. Bethesda niedawno opublikowała Markarth DLC Game Packs dla Elder Scrolls Online. W ramach pozyskiwania nowych graczy firma pozwala grać w ten tytuł za darmo do 9 grudnia. Aby dodatkowo wypromować wydanie pakietu, Bethesda ANZ oferuje na Twitterze grę paragrafową. Naszą pierwszą decyzją jest wybór drogi. Albo pójdziemy zaśnieżonymi górami, albo lasem. Od tej pory liczba wyborów tylko się zwiększa. Wiele z nich przy okazji prowadzi graczy do śmierci.

Zobacz też: Netflix zaplanował kasację aż 10 filmów. Sprawdź, co wkrótce opuści platformę

Gra ta rozgrywa się w 20 krokach. Wydaje się, że to niewiele. Jednak jeśli zechcielibyśmy poznać każdą możliwą decyzję, to zamienia się to w dość długą zabawę. Z drugiej strony pojedyncze przejście w tego typu grach zwykle oznacza, że poznajemy zaledwie ułamek historii, którą twórcy mają nam do opowiedzenia. Poza tekstem, który został przygotowany w języku angielskim, gra oferuje nam także screeny z gry, które pozwolą nam jeszcze mocniej wgryźć się w historię.

Źródło: Engadet

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy