Wyobraźnia graczy nie zna granic. Niektórzy myślą, że znaleźli wskazówki dotyczące premiery GTA VI. Niedawno informowałem was o nowym i jednocześnie największym dodatku, który trafi do GTA Online. Będzie nosił nazwę The Cayo Perico Heist. Dociekliwi fani, spoglądając na udostępnione przez Rockstar materiały, natknęli się na coś, co może sugerować trwające prace nad GTA VI. O co dokładnie chodzi?

Czy to wskazówka, że GTA VI naprawdę powstaje?

GTA VI wskazówka

W krótkim trailerze udostępnionym przez Rockstar widnieją koordynaty GPS. Właściciele konta GTA 6 Only na twitterze, postanowili je sprawdzić. Okazały się poprawne. Mało tego – po wpisaniu ich w Google Maps pojawia się droga prowadząca przez las w stanie Virginia. Po zmianie widoku ze standardowej mapy na zdjęcie satelitarne oczom ukazuje się obraz, który widzicie powyżej. Właśnie to zdjęcie rozbudza wyobraźnię graczy. Wygląd drogi przypomina rzymską cyfrę VI, co dla rzeszy fanów jest swego rodzaju wskazówką, że kolejna część gry jest w trakcie produkcji. Co za tym idzie – należy się spodziewać, iż wkrótce pojawi się oficjalne potwierdzenie tego faktu. Rockstar, póki co w żaden sposób nie odniósł się do tego znaleziska. Ciężko więc stwierdzić, czy koordynaty, droga i rzymska szóstka faktycznie znalazły się w materiałach celowo. Być może po prostu gracze widzą to, co chcą zobaczyć.

Zobacz także: Czekacie na GTA V na konsole nowej generacji? Ta informacja może ostudzić zapał

Na kolejną odsłonę serii czekamy już kilka lat. Oficjalnie nie została jednak zapowiedziana i obecnie jedyne co ma do zaoferowania producent, to odświeżone GTA V na nową generację konsol. Sam jestem fanem tej serii i o ile podchodzę do takich rewelacji dość sceptycznie, to nie dziwię się, że gracze z niecierpliwością czekają na nowe informacje o GTA VI. Piąta odsłona Grand Theft Auto debiutowała w 2013 roku. Były to czasy świetności PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Gra następnie trafiła na PC oraz PlayStation 4 i Xboxa One. Po starcie nowej generacji Rockstar nadal oferuje ten sam produkt. Trzeba przyznać, gra jest świetna, ale kolejna część serii jest bez dwóch zdań bardzo potrzebna. Oby nie przyszło nam na nią czekać tak długo jak na słynnego Duke Nukem Forever.

Źródło: Twitter, Reddit, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.