Już dziś w Epic Games Store wyląduje kolejna bezpłatna gra. Zastąpi ona udostępnionego za darmo w zeszłym tygodniu MudRunnera. Jeżeli więc jeszcze nie dodaliście go do swojej biblioteki, to się pospieszcie – zostało wam tylko kilka godzin. Można to zrobić „na szybko” nawet z poziomu smartfona, wchodząc na stronę sklepu Epic. Nowa produkcja pojawi się tradycyjnie o 17:00. Tym razem w ręce graczy trafi bardzo popularna zręcznościówka Cave Story+ stworzona przez Studio Pixel.

Naprawdę warto dodać za darmo Cave Story+ do swojej biblioteki w Epic Games Store

Plusik na końcu tytułu oznacza, że nie mamy do czynienia z kompletnie nowym tytułem. Cave Story+ to odświeżona wersja gry, która pierwotnie trafiła na rynek 16 lat temu. Jest to jedna z najpopularniejszych produkcji indie. Jeżeli szukacie jakiejś porządnej zręcznościówki, to zdecydowanie powinniście ją pobrać i uruchomić. Główny bohater praktycznie cały czas musi być w ruchu. Skacze, biega i walczy z przeciwnikami. Jakby tego było mało, na jego drodze pojawia się masa pułapek oraz potężni bossowie. Gra na najniższym poziomie trudności nie stanowi dużego wyzwania. Jednak na kolejnych dwóch nie jest już tak łatwo dobrnąć do końca. Dzięki temu Cave Story+ powinno zadowolić nie tylko hardkorowych graczy, ale także tych, którzy odpalają tego typu gry bardzo rzadko. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 83/100 a jej ukończenie zajmuje około 7 godzin.

Zobacz także: Od kupki pikseli po złożone obiekty 3D – historia FPS-ów w mniej, niż 3 minuty

Aby dodać Cave Story+ za darmo do swojej biblioteki, należy po 17:00 udać się na podstronę gry. Konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto. Następnie pozostaje już jedynie kliknąć „Pobierz”. Na przeprowadzenie powyższej operacji będziecie mieli tradycyjnie cały tydzień. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze jaką kolejną darmową grą uraczy nas Epic za 7 dni.

Źródło: Epic Games Store, Pixel Studio, Metacritic, How Long To Beat, PC Gamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.