Po raz kolejny pobity został rekord, jeśli chodzi o najdroższą grę. Tak jak w przypadku poprzedniego rekordzisty, przedmiotowy tytuł to gra o wąsatym hydrauliku dla Nintendo Entertainment System. Tym razem mowa jednak nie tylko o części, w której nasz pocieszny grubasek pod wpływem dziwnych grzybów skacze po skorupach bezbronnych żółwi. Mowa tu o grze, gdzie do tej sadystycznej zabawy dochodzi jeszcze przebieranie się za szopa. Czysta perwersja… Oczywiście mowa tu o Super Mario Bros. 3, czyli grze, która nie była u nas zbyt popularna. Przyznam, że nigdy nie widziałem pirackiego kartridża z tym tytułem, który wyciska ostatnie soki z NES-a.

Super Mario Bros 3 – najdroższa gra świata

Super Mario Bros 3 - najdroższa gra świata

No dobrze, za ile jednak sprzedała się ta najlepsza platformówka z najważniejszej konsoli Nintendo? Mowa tu o astronomicznej kwocie aż 156 tysięcy dolarów. Dla porównania najdroższy egzemplarz oryginalnego Super Mario Bros sprzedał się w lipcu za 114 tysięcy dolarów. Warto dodać, że w przypadku Super Mario Bros 3 mamy do czynienia z nigdy nierozpakowanym egzemplarzem. To już na start podnosi znacznie jego wartość kolekcjonerska. Pudełko pozostawało zamknięte od momentu produkcji przez 30 lat, ponieważ ten konkretny egzemplarz został wyprodukowany w 1990 roku. Mimo to nie dostał on najwyższej oceny, jeśli chodzi o jakość, ale wciąż wysokie 9,2/10. 

Zobacz też: Xtorm Design – ładowanie smartfonów może być bardzo stylowe

To tłumaczy bardzo wysoką cenę wywoławczą, która wynosiła 62 500 USD. Mimo to aż dwadzieścia osób stanęło ze sobą do walki o ten wyjątkowy tytuł i przyczyniło się tym samym o przebicie poprzedniego rekordu aż o 42 tysiące dolarów. Oczywiście poza wysoką jakością i tym, że pudełko nie zostało otwarte, jest jeszcze kilka czynników, które usprawiedliwiają taką cenę. Przede wszystkim sam projekt pudełka jest bardzo rzadki. Słowo Bros widnieje po lewej stronie. Tym samym lekko zakrywa białą rękawicę Mario. W późniejszych wersjach słowo to zostało przeniesione na bardziej na środek. Z drugiej strony inna gra z tą samą okładką została sprzedana w lipcu za znacznie niższą kwotę wynoszącą 38 400 dolarów. Ta jednak była w o wiele gorszym stanie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.