Ostatnio Kacper podał wyniki sprzedaży Switcha w całym jego cyklu życia. Mowa była o ponad 68,3 mln egzemplarzy na całym świecie. Tym samym przegonił on NES-a, czyli jednej z najpopularniejszych konsol Nintendo, chociaż do Wii wciąż mu sporo brakuje. Warto podkreślić, że to informacja z początku tego miesiąca, a przez ten czas sytuacja mogła się zmienić. Skąd taka pewność? Otóż w październiku konsola pobiła swój miesięczny rekord sprzedażowy. 

Październik należy do Switcha

Październik należy do Switcha

Nintendo sprzedało ponad 735 tysięcy jednostek Switch i Switch Lite w październiku w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Tym samym konsola ta zajmuje drugie miejsce, jeśli chodzi o ilościową sprzedaż urządzeń w tym konkretnym miesiącu na tamtejszym rynku. Rekordzistą z wynikiem 807 tysięcy egzemplarzy w 2008 roku jest także produkt Nintendo, a dokładniej Wii. Ponadto NPD informuje, że Nintendo sprzedało do tej pory w USA łącznie 22,5 mln egzemplarz. Warto tu dodać, że mowa jest o samych tylko Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo więc, jak sytuacja wygląda w reszcie świata. Warto jednak dodać, że Switch utrzymuje pozycję najlepiej sprzedającej się konsoli do gier już 23. miesiąc z rzędu.

Zobacz też: Disney+ ma już prawie 74 mln użytkowników na całym świecie

NPD twierdzi, że jest to najdłuższa passa od czasu, gdy organizacja zaczęła śledzić numery sprzedaży. Nintendo wydało w tej kwestii następujące oświadczenie:

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite nadal zapewniają jedyne w swoim rodzaju wrażenia z gier, umożliwiając podróżującym klientom wybór systemu, który pasuje do ich stylu życia. Widząc zachęcający wzrost sprzedaży, jak ten w czwartym październiku od premiery konsoli, Nintendo Switch udowadnia nam, że system ma jeszcze wiele lat przed sobą. 

Warto jednak pamiętać, że passa ta może wkrótce zostać przerwana ze względu na premierę konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.