Wczoraj w Epic Games Store nastąpiła zmiana na liście darmowych gier do pobrania. Zniknęła świetna strategia Dungeons 3 a w jej miejsce wskoczył kompletnie inny tytuł. The Textorcist: The Story of Ray Bibbia stawia na duże piksele i sporą dawkę akcji. Jeżeli brakowało wam gry, która sprawi, że rzucicie padem, lub uderzycie pięścią w klawiaturę, to będziecie zadowoleni. Nie chodzi o niski poziom samej produkcji, lecz o poziom trudności i wyzwania zręcznościowe, które wzbudzają sporo emocji u każdego gracza.

Dostępny za darmo The Textorcist należy do gatunku bullet hell

To dość specyficzny gatunek. Naszym zadaniem jest nie tylko pokonanie przeciwników, ale także bycie w ciągłym ruchu. Bez tego nie uda nam się uniknąć gradu pocisków, który nadlatuje dosłownie z każdej strony. Im dłużej gramy tym jest oczywiście trudniej. Jednak The Textorcist wyróżnia coś innego. Chodzi o sterowanie. Nie jest to klasyczna zręcznościówka, w której wystarczy poruszać się, podskakiwać i strzelać. Oj nie – byłoby zbyt łatwo. Tutaj, aby zaatakować lub bronić się przed napastnikami należy wpisywać słowa na klawiaturze. Dobrze przeczytaliście. Nie dość, że trzeba uciekać, to konieczne jest szybkie wpisywanie na klawiaturze słów, które pojawiają się nad głową naszej postaci. Dlaczego? Główny bohater to egzorcysta a przeciwnikami są demony. Do ich pokonania potrzebne jest więc użycie odpowiedniego rodzaju słów lub całych zdań. Jest to dość ciekawe rozwiązanie i zapewne większość graczy nigdy wcześniej się z tym nie spotkała. Warto więc dać grze szansę.

Zobacz także: Udział graczy EVE Online w walce z COVID-19 jest nieoceniony

Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 78/100. Gra jest dość krótka. Ukończenie jej zajmuje zaledwie 5-6 godzin. Na dodanie jej do biblioteki w Epic Games Store zostało jeszcze 6 dni. Aby pobrać grę, należy udać się na jej podstronę, zalogować na swoje konto i kliknąć „Pobierz”. W następny czwartek, czyli 19 listopada dostępny obecnie za darmo The Textorcist zostanie zastąpiony przez kolejne dwie produkcje. Będą to Elite Dungerous oraz The World Next Door.

Źródło: Epic Games Store, Metacritic, How Long To Beat, PC Gamer, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.