Mam nadzieję, że udało wam się pobrać Blair Witch oraz remaster Ghostbusters, które wczoraj zniknęły z oferty bezpłatnych gier w Epic Games Store. W tym tygodniu oferta bezpłatnych gier w Epic Games Store jest uboższa. Będziemy mogli dodać za darmo do swojej biblioteki tylko jedną grę. Jednak nie możemy narzekać. Dungeons 3 to kawał dobrego RTS-a, który pojawił się na rynku 3 lata temu. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Dostępny za darmo Dungeons 3 spodoba się fanom Dungeon Keepera

Trójka w tytule oznacza, że mamy do czynienia z trzecią odsłoną serii gier tworzonych przez Realmforge Studios. Dungeons 3 podobnie do poprzednich części polega na tworzeniu i zarządzaniu podziemnym królestwem. Jednak wcielając się w swego rodzaju władcę, musimy nie tylko być dobrymi strategami na polu bitwy. W grze pojawiła się bowiem spora dawka ekonomii. Te dwa światy przeplatają się ze sobą i zawsze trzeba mieć na uwadze, że ograniczają nas zasoby. Rozpoczynając przygodę z Dungeons 3 (lub poprzednimi odsłonami) nie sposób nie zauważyć podobieństw do słynnego Dungeon Keepera. Rozgrywka opiera się w dużej mierze na werbowaniu potworów, budowie pomieszczeń (każde ma specjalne przeznaczenie) oraz naturalnie na walce z przeciwnikami. Twórcy oddali w ręce graczy kampanię dla jednego gracza składającą się z 20 misji. Wystarcza ona na około 25-30 godzin zabawy. Jednak to nie wszystko – w grze pojawił się także rozbudowany tryb multiplayer oraz tzw. „gra dowolna”.

Zobacz także: Kolejna darmowa gra na Steamie – tym razem padło na Kingdom: Classic

Średnia ocen Dungeons 3 w serwisie Metacritic wynosi 75/100. Jeżeli szukacie jakiejś strategii, która wciągnie was na wiele długich jesiennych wieczorów, to udajcie się w najbliższych dniach do Epic Games Store i dodajcie za darmo grę do swojej biblioteki. Macie czas do 12 listopada (czwartek). Wtedy zostanie zastąpiona przez The Textorcist: The Story of Ray Bibbia.

Źródło: Epic Games Store, Metacritic, How Long To Beat, Realmforge Studios

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.