Electronic Arts lootbox

Electronic Arts po raz kolejny ma problem z lootboxami

Marcin Nic Marcin Nic Gry

Electronic Arts po raz kolejny ma problem z lootboxami w swoich grach. Tydzień temu informowaliśmy Was, że firmie grozi zbiorowy pozew w Kanadzie. Tym razem korporacyjny gigant doigrał się w Holandii, gdzie już niedługo gracze nie będą prawdopodobnie możliwości zakupu paczek z losową zawartością w grach od Electronic Arts. Dla firmy jest to potężny cios, dlatego też w najbliższych dniach zamierza odwołać się od wyroku.

Holenderski sąd zakazuje lootboxów gra z serii FIFA

Electronic Arts lootbox

Nie od dzisiaj wiadomo, że Electronic Arts jest jednym z potentatów na rynku gier wideo, który swój model finansowy opiera na mikropłatnościach. Wydawca jest bardzo mocno znienawidzony za to przez graczy, jednak co roku kupują oni wydane przez EA gry, w których czasami ze świecą trzeba szukać zmian. Pojawia się w nich za to wiele możliwości dodatkowego wydania pieniędzy w postaci lootboxów. Jednak coraz więcej krajów stara się walczyć z tymi praktykami, które negatywnie wpływają na branżę. Niespełna dwa tygodnie temu holenderski urząd ds. hazardu wydał wyrok, który może pogrążyć dewelopera w tym kraju. W tym przypadku chodzi o zakaz sprzedaży paczek w trybie FIFA Ultimate Team. Z uzasadnienia holenderskiego urzędu wynika, że tego typu działalność mogą prowadzić tylko i wyłącznie podmioty z odpowiednią licencją.

Zobacz też: Smartfon do 1500 zł – oto 5 modeli, których zakup warto rozważyć w listopadzie 2020

Oczywiście jak można się było domyślić, Electronic Arts nie zamierza przyjąć wyroku holenderskiego bez walki. Przedstawiciele EA już pracują nad apelacją w tej sprawie. Mimo że firma ma jeszcze kilka dni na wprowadzenie ewentualnych zmian w grach z serii FIFA, to nie wydaje się, żeby to zrobiła. Jeśli jednak tego nie zrobią, to może zostać na wydawcę nałożona kara w kwocie 5 milionów dolarów. Jednak przy kwocie, którą EA zarabia rocznie z mikrotransakcji wygląda to dość śmiesznie. Na samej FIFIE wydawca zarabia rocznie przeszło 2 miliardy dolarów. Zdecydowana większość pochodzi właśnie z niesławnych paczek z graczami. Może się okazać, że EA nie pogodzi się z wyrokiem holenderskiego sądu i zostawi lootboxy w obecnej formie.

Źródło: Kitguru

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy