Reklamy w ostatnich grach z serii NBA 2K nie są niczym nowym. Jednak to, co zrobiło 2K Games w ostatnim tygodniu spowodowało, że wielu graczy było wręcz rozwścieczonych zaistniałą sytuacją. Kupując grę, której najnowsza odsłona potrafi kosztować nawet 460 złotych, gracz ma prawo oczekiwać, że nikt nie będzie go już dręczył prośbami o wydatki. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem NBA 2K21 jest kolejną częścią gry, nastawioną głównie na mikropłatności. Jednak dodanie reklamy, której nie dało się pominąć, przelało czarę goryczy u niektórych graczy.

Twórcy gry NBA 2K21 wydali oświadczenie dotyczące reklamy przed każdym meczem

reklamy NBA 2K21

Reklamy pojawiały się w momencie ładowania kolejnego meczu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak w grach z serii NBA 2K często widzimy lokowanie produktu, jednak tej reklamy nie dało się pominąć. Co gorsza, ukazywała się ona tak naprawdę przed każdym meczem, więc chcąc nie chcąc gracze byli zmuszani do jej oglądania. Nie jest to pierwsza gra od dużego wydawcy, w której reklama została w taki sposób zaimplementowana. Podobny zabieg zastosowało EA wraz ze swoim UFC 4. Tam również wyświetlały się reklamy w trakcie ładowania pojedynków. Jednak głosy niezadowolenia ze strony graczy spowodowały, że „Elektronicy” wycofali się z tego pomysłu. Do podobnej konkluzji doszli włodarze z 2K Games, którzy zlecili wycofanie reklamy z gry. Wydawca gry tłumaczy, że materiały dodano przez pomyłkę, jednak naprawdę ciężko w to uwierzyć.

Zobacz też: Byli pracownicy Blizzarda zakładają własne studio. Chcą stworzyć RTS-a pokroju Starcrafta

Nie zmienia to jednak faktu, że szybka reakcja ze strony 2K Games powinna zadowolić część fanów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wydawca stwierdził, że reklama pojawiła się nie w tym momencie, co powinna. Można się więc spodziewać, że już niedługo zostanie ona ponownie zaimplementowana, tylko w znacznie mniej inwazyjny dla gracza sposób. Dodawanie coraz większej ilości reklam budzi sporo kontrowersji. Co innego, gdy dany produkt reklamowany jest w postaci baneru, który jest praktycznie niewidoczny podczas gry. Trzeba się przyzwyczaić, że tego typu reklamy w NBA 2K21 będą się dalej pojawiać.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.