Dla wielu może to być niewiarygodne, jednak taka sytuacja potrafi się zdarzyć i wbrew pozorom wcale nie jest to rzadka przypadłość. Wystarczy wyjechać w odległe miejsca lub po prostu przeholować z pakietem internetowym. Wtedy gry offline stają się zbawieniem. Możesz grać w ulubione propozycje bez konieczności bazowania na stabilnym połączeniu z siecią. 

Plague Inc.

Idealna propozycja dla osób uwielbiających gry strategiczne i symulacje. Twoim zadaniem będzie zgładzenie ludzkości przy pomocy śmiertelnego wirusa. Startujesz od poziomu zainfekowanego „pacjenta zero” i musisz rozszerzyć chorobę na resztę świata. Plague Inc. zyskała popularność dzięki zastosowaniu niezwykle realistycznych modelu rozprzestrzeniania się choroby, który znalazł nawet uznanie nawet światowych organizacji zdrowia. Gra oferuje niezłą grafikę z dopracowanym interfejsem, szczegółowy, realistyczny świat wspomagany sztuczną inteligencją, 12 różnych chorób czy interesujące możliwości ewolucji pandemii.

Pobierz Plague Inc. z Google Play.

Eternium

Propozycja dla miłośników gier RPG. Rozgrywka polega na likwidowaniu wrogów przy wykorzystaniu różnych zdolności postaci. Eternium swoim stylem nawiązuje do takich klasyków jak Diablo czy Torchlight. W grze docenisz z pewnością intuicyjne sterowanie czy brak konieczności dokonywania płatności, żeby zajść wysoko w rankingu. Najlepsze przedmioty możesz zdobywać, po prostu grając. Twoją postacią może być wojownik, zabójca lub mag, którego wraz z postępem gry możesz rozwijać, zdobywając nowe poziomy i lepsze umiejętności. W grze czeka na Ciebie mnóstwo efektownych pojedynków w przeróżnych lokalizacjach.

Pobierz Eternium z Google Play.

Candy Crush Saga

Cała seria Candy Crush ma wielu zwolenników na całym świecie, co czyni ją jedną z najpopularniejszych mobilnych produkcji. Gra opiera się na dopasowaniu trzech lub więcej cukierków w rzędzie. Brzmi to prosto, jednak nie zawsze tak jest. Czasem potrzeba więcej sprytu, logicznego myślenia i wielu prób, aby przejść trudniejszy poziom. Nie brakuje tu również wspomagaczy, które mają ułatwić przechodzenie na kolejny level. Do tego różne tryby gry, ciekawe animacje i cukierkowa grafika sprawiają, że ciężko jest oderwać się od telefonu.

Pobierz Candy Crush Saga z Google Play.

Zobacz także: Najbardziej dochodowe gry lipca – świat pokochał samuraja i Pokemony

PinOut

PinOut to niezbyt skomplikowana gra zręcznościowa. Nawiązuje ona do słynnych flipperów, w których zadaniem gracza jest odbijanie kulki po planszy. W PinOut również mamy kulkę, jednak standardowa plansza zamieniona została w coś na kształt toru wyścigowego/przeszkód. Tym, co wyróżnia grę, jest z pewnością grafika w futurystycznym klimacie oraz muzyka. Sterowanie jest banalnie proste, dzięki czemu PinOut jest idealną propozycją na chwilę relaksu w trakcie pracy, podczas jazdy tramwajem czy w trakcie oczekiwania na umówioną wizytę u lekarza.

Pobierz PinOut z Google Play.

Fallout Shelter

Próbowałeś kiedyś zarządzać bunkrem po wybuchu bomby atomowej? Fallout Shelter Ci na to pozwoli. To typowa gra przygodowa, w której Twoim zadaniem będzie zarządzanie mieszkańcami podziemnego schronu. Musisz rozbudowywać bunkier, dbać o szczęście mieszkańców, znajdować im pracę i zadbać, aby umieli się oni obronić przed niebezpieczeństwem. Możesz także wysłać ludzi na powierzchnię, aby trochę zarobić i znaleźć przydatne rzeczy, musisz jednak pamiętać, że mają oni przeżyć taką wyprawę. 

Pobierz Fallout Shelter z Google Play.

Zobacz także: Fallout Shelter trafia na platformę, na której nikt by się go nie spodziewał

Nonogram.com

Chcesz trochę wysilić swój umysł? Wypróbuj Nonogram.com. Gra oferuje logiczne zagadki opierające się na zamalowywaniu odpowiedniej ilości kwadracików. Składają się one później na obrazki, które możesz kolekcjonować w grze. Zadanie ułatwią Ci dostępne wskazówki oraz trzy życia, które uratują Cię w razie pomyłki. Dostępne są trzy poziomy, które dostosowane są do umiejętności graczy. Wypróbuj japońskie puzzle i trenuj swój umysł.

Pobierz Nonogram.com z Google Play.

Propozycji jest o wiele więcej, dlatego warto przeszukać Google Play i odnaleźć inne gry offline – możliwe, że takie, które przypadną Wam do gustu bardziej niż te przedstawione powyżej.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Tumisu z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.