waria Among Us

Among Us najpopularniejszą grą na dwóch z trzech dostępnych platform

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Gry

Among Us stała się jedna z największych gier roku. Ten kilkuletni tytuł z powodu pandemii i dzięki streamerom zyskał niesamowitą popularność, mimo że wcześniej nie był nawet znany. Gra święci triumfy na PC. Warto jednak pamiętać, że swoją pierwotną premierę miał na smartfonach. Dzięki nowym danym z Sensor Tower mamy wyobrażenie o tym, jak ogromna była popularność w wersji mobilnej. Among Us zarówno w wersji na iOS, jak i na Androida jest najpopularniejszym tytułem w 3 kwartale 2020 roku.

Among Us najpopularniejszą grą mobilną 2020 roku

Among Us najpopularniejszą grą mobilną 2020 roku

Sensor Tower szacuje również, że gra już w trzecim kwartale 2020 roku przekroczyła 100 milionów pobrań. Tym samym znacznie przyćmiła kolejny tytuł na liście, czyli My Talking Tom Friends. Gadający kot został pobrany zaledwie 68 milionów razy. Wydaje się prawdopodobne, że przez najbliższy czas gra będzie nadal cieszyć się ogromną popularnością na całym świecie. Duże znaczenie ma tu zarówno grywalność, jak i cena. Gra jest darmowa na urządzeniach mobilnych, natomiast na Steam kosztuje zaledwie 17,99 PLN. A na PC. Przy okazji jest obecnie czwartą najczęściej rozgrywaną grą na tej platformie. Przegrywa jedynie z Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, i PUBG.

Zobacz też: Wygląd Galaxy S21 w Sieci – Samsung, idziesz w dobrą stronę! Premiera tuż za rogiem?

Among Us jest również niezwykle popularne na Twitchu. W związku z tym jakim fenomenem okazał się tytuł, jej twórcy, czyli zespół InnerSloth odwołał planowaną drugą część Among Us, aby skupić się na pierwszej grze. Jest to jak najbardziej rozsądna decyzja. Dzięki stałemu rozwojowi twórcy nie będą musieli zaczynać od zera w budowaniu bazy graczy. Jednocześnie mogą utrzymać jej popularność nowymi mechanikami i treściami. Na szczęście Among Us ma swój wyjątkowy styl grafiki 2D. Z tego też powodu pod tym względem w ogóle się nie starzeje. Pojawienie się następcy nie jest więc tak naprawdę wcale wymagane.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy