Pod koniec września EA w zaskakujący sposób tłumaczyła brak dema Fify 21. Producent stwierdził, że woli skupić się na dopieszczeniu gry, niż przygotowaniu wersji demonstracyjnej. Wspomniałem w tym wpisie, że gracze nie wybaczą twórcom jeżeli w ich ręce trafi niedopracowany tytuł. Niestety tak się stało. Osoby, które miały możliwość sprawdzenia Fify 21 dają upust swojej złości i frustracji. W jaki sposób? Wykorzystują do tego jeden z najpopularniejszych serwisów z ocenami.

Oceny Fify 21 są drastycznie niskie

Serwis Metacritic od wielu lat jest źródłem informacji o ocenach gier na wszystkie popularne platformy. Dzieli je na te pojawiające się w mediach oraz pochodzące od użytkowników. Jak zapewne się domyślacie, to właśnie tutaj gracze postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z najnowszego dzieła EA. W chwili pisania tego artykułu najwyższe oceny ma wersja pecetowa. Może się poszczycić wynikiem 1,5/10. Fifa 21 na PlayStation 4 oraz Xboxie One ocena jest jeszcze niższa. Cóż tak zdenerwowało fanów serii? Do najczęstszych zarzutów należy brak znaczących zmian w porównaniu do poprzedniej edycji gry. To jednak nie wszystko. Skoro gra nie otrzymała wersji demo, to miała zostać dopieszczona. Tak się jednak nie stało. Mało tego – niektóre osoby twierdzą, że gra po premierze boryka się z tymi samymi problemami w rozgrywce co zeszłoroczna wersja.

Zobacz także: Amnesia: A Machine for Pigs i Kingdom New Lands za darmo w Epic Games Store

Czy gracze mają rację? Na to musi sobie odpowiedzieć każdy fan serii Fifa. Portale branżowe w swoich recenzjach także zarzucały EA brak nowości i ogólnie niewielką liczbę zmian. Jednak ich oceny znacząco różniły się od tych serwowanych przez osoby, które kupiły Fifę 21. Nic w tym dziwnego. Recenzenci starają się być obiektywni i oceniają całokształt. Według nich mimo wtórności i błędów, które lada dzień zostaną zapewne naprawione – Fifa 21 to nadal warta uwagi gra sportowa. Jeżeli ktoś nie grał w kilka poprzednich edycji, to prawdopodobnie będzie zadowolony z zakupu.

Źródło: Metacritic, Goal.com, egamesworld.com, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.