Games with Gold ma do zaoferowania w październiku tradycyjnie 4 tytuły. Dwa pochodzą z Xboxa One, jeden z Xboxa 360 oraz jeden z pierwszej konsoli Microsoftu. Niestety tym razem brakuje na liście jakiegoś porządnego hitu. Gracze będą więc musieli się zadowolić grami, które nigdy nie znalazły się na szczytach list sprzedaży. Na szczęście nie jest tak źle i myślę, że każdy wybierze dla siebie przynajmniej jedną produkcję do ogrania.

Oto co znajdziecie w ofercie Games with Gold na październik

Games with Gold październik

Listę otwiera Slayway Camp. To dość nietypowa gra logiczna z elementami horroru i humoru. Klockowa grafika i bardzo proste sterowanie sprawiły, że produkcja ta trafiła na każdą możliwą platformę – z mobilnymi włącznie. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 83/100. Jeżeli jesteście zmęczeni bardzo szybkimi grami zręcznościowymi i szukacie czegoś, przy czym będzie można się zrelaksować, to Slayaway Camp jest właśnie dla was. Drugim udostępnionym za darmo w ramach Games with Gold w październiku tytułem jest Maid of Sker. Ten survival horror z perspektywą z pierwszej osoby nie zdobył serc recenzentów. Najczęściej wystawianą notą było 6/10. Jeżeli jednak lubicie odrobinę strachu przed ekranami, to tu znajdziecie go pod dostatkiem. Przyczyną nie najwyższych ocen była bowiem nie sama fabuła a problemy techniczne związane ze sterowaniem i grafiką. Podobno większość z nich została naprawiona odpowiednimi łatkami. Jest więc szansa się o tym przekonać – nie wydając pieniędzy na grę.

Games with Gold na październik, to także dwie gry z poprzednich generacji

Games with Gold październik

Sphinx and the Cursed Mummy wydano na pierwszego Xboxa oraz konsole konkurencji. To bardzo kolorowa przygodówka osadzona w (jak sugeruje sam tytuł) starożytnym Egipcie. Gracz ma do dyspozycji kilka postaci o unikalnych zdolnościach i to właśnie umiejętne korzystanie z nich jest konieczne do osiągnięcia sukcesu. Gra pojawiła się na rynku 17 lat temu. Przed uruchomieniem jej musicie więc mieć na uwadze, że grafika może odrobinę odstraszać. Jednak jeżeli uda wam się przymknąć na nią oko, to powinniście być zadowoleni. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi bowiem 79/100. Sugeruje to więc kawał dobrej przygodówki. Ostatnim tytułem udostępnionym w październiku w ramach Games with Gold będzie Costume Quest. Gra pierwotnie ukazała się na Xboxie 360. Powinna spodobać się każdemu fanowi gatunku RPG. Spora dawka humoru i niezbyt skomplikowana grafika okazały się przepisem na sukces. Średnia ocen Metacritic wynosi 77/100.

Zobacz także: Współdzielenie konta na Xbox – Microsoft kończy z „Januszowaniem”?

Dwie gry z oferty Games with Gold na październik możecie już dodać do swojej biblioteki. Slayway Camp można pobrać przez cały miesiąc. Sphinx and the Cursed Mummy będzie dostępny do 15 października. Pozostałe dwa tytuły, czyli Costume Quest oraz Maid of Sker będzie można pobrać dopiero 16 października. Warto zaznaczyć, że na pobranie tego ostatniego będziecie mieli sporo czasu. Zniknie dopiero 15 listopada. Do tego czasu zapewne poznamy już ofertę Games with Gold na kolejny miesiąc. Zbliża się nowa generacja konsol, więc ciężko powiedzieć, co Microsoft przygotuje dla nas w listopadzie.

Źródło: Microsoft, PC Gamer, GameSpot, Metacritic, Eurogamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.