Przejęcie Bethesdy przez Microsoft będzie miało duży wpływ na całą branżę gier oraz na usługę Xbox Game Pass. Już teraz zawitał do Doom Eternal. Prawdopodobnie nie będzie to ostatni tytuł należący do firmy, który trafi do biblioteki darmowych gier Microsoftu. To dopiero początek. Kolejne gry powoli, acz sukcesywnie będą trafiały do usługi giganta co jakiś, czas powodując drżenie serc milionów graczy na całym świecie.

Doom Eternal w Xbox Game Pass

Doom Eternal w Xbox Game Pass

Doom Eternal jest kontynuacją niezwykle ciepło przyjętego Doom 2016. Szybka walka w grze dosłownie zachęca do agresywnego podejścia i nagradza za nie amunicją i zdrowiem w zależności od tego, jak tępimy demony. W sequelu dodano lekkie elementy platformowe i możliwość strzelania do konkretnych części ciała, co pozwala na bardziej strategiczną grę przy jednoczesnym zachowaniu szalonego tempa. Mordowanie hord demonów jeszcze nigdy nie było tak intensywnym doświadczeniem. A do dopiero początek. Kampania Doom Eternal dla jednego gracza zostanie rozszerzona w DLC, które zostanie wydane 20 października. Rozszerzenie nosi nazwę The Ancient Gods. Niestety, nie wiadomo, czy będzie ono również zawarta w Game Pass.

Zobacz też: Nowe Ryzeny z myślą o Chromebookach – AMD przedstawia interesujące procesory

Mam nadzieję, że do tego czasu na platformę trafią także inne gry wydawcy. Zwłaszcza serie The Elder Scroll, Fallout i Dishonored. Co prawda druga część tej ostatniej już jest w Xbox Game Pass, jednak mam nadzieję, że trafi tam całość serii. Szef Xboksa Phil Spencer potwierdził już, że będzie dodawał do Xbox Game Pass na konsolę i PC ikoniczne franczyzy Bethesdy. Nie jest to więc kwestia czy, a raczej kiedy. Zakup Xboxa Series S wydaje mi się z każdym takim ogłoszeniem coraz to lepszym wyborem.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.