Posiadacze pecetów, Xboxów oraz PlayStation są co jakiś czas rozpieszczani darmowym dostępem do różnych gier. Co kilkanaście dni pojawia się informacja o jakimś tytule, który można ograć za darmo przez weekend lub cały tydzień. Pozwala to sprawdzić, czy warto kupić grę, a nierzadko sprawia, że uda się ją ukończyć i zakup jest zupełnie niepotrzebny. Tym razem jednak to fani Nintendo Switch będą mogli sprawdzić jedną z gier, nie wydając przy tym ani złotówki. Chodzi o bardzo wysoko oceniany tytuł studia Nippon Ichi Software – Disgaea 5. Jedynym warunkiem do spełnienia jest posiadanie aktywnej subskrypcji Nintendo Online.

Darmowy tydzień z Disgaea 5 zaczyna się już dzisiaj

Na początek warto zaznaczyć, że bezpłatnie zostanie udostępniona rozszerzona wersja gry o nazwie Disgaea 5 Complete. Zawiera więc wszystkie wydane do tej pory DLC. Zdecydowanie każdy posiadacz konsoli wielkiego N powinien zainstalować i zagrać w tą produkcję. To piąta odsłona niezwykle popularnej serii gier RPG z nutą strategii i taktyki. Pierwsza część gry pojawiła się jeszcze w czasach świetności PlayStation 2. Seria oczywiście znacznie ewoluowała, ale można śmiało stwierdzić, że w bardzo dobrym kierunku. Każda kolejna odsłona notuje świetne wyniki sprzedaży. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 81/100. Ukończenie gry zajmuje ponad 50 godzin. Nie wspominając o dodatkowych zadaniach oraz DLC, które są dorzucone do zestawu. Wtedy czas spędzony przed ekranem wydłuża się o nawet 30 godzin.

Zobacz także: Watch Dogs 2 i Football Manager 2020 za darmo na PC

Darmowy tydzień z Disgaea 5 Complete wystartował już dziś. Zakończy się 29 września. Jeżeli zależy wam na ukończeniu gry, to musicie się spieszyć. W tym przypadku godzinka dziennie nie wystarczy. Szkoda byłoby przepuścić taką okazję. Co prawda nie jest to tytuł kalibru Mario czy Zeldy, ale to zdecydowanie gra, którą warto poznać. Szczególnie że w eShopie kosztuje obecnie ponad 150 złotych, które będziecie mogli przeznaczyć na jakieś inne produkcje.

Źródło: thegamer.com, Nintendo, GameSpot, PC Gamer, Metacritic, How Long To Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.