Doom oraz Doom 2 to wydane niemalże 30 lat temu komputerowe strzelanki, które rok temu zadebiutowały na smartfonach i tabletach działających pod kontrolą systemu Android. Ku uciesze fanów, od tego czasu tytuły doczekały się wielu aktualizacji, które usprawniły rozgrywkę bądź dodały nowe opcje. Niedawno Bethesda zdecydowała się wydać kolejne uaktualnienie, które z pewnością spodoba się fanom serii. Czego konkretnie powinni się spodziewać?

Doom oraz Doom 2 w większej ilości klatek i z nowym formatem obrazu

Dwie pierwsze gry z serii Doom w momencie, gdy pojawiły się na rynku, oryginalnie ogrywać można było w formacie 4:3, ponieważ właśnie takie monitory były najczęściej spotykane na rynku. Z biegiem czasu trendy zaczęły się jednak zmieniać, a monitory i smartfony zaczęły wyświetlać obraz w proporcjach 16:9. Twórcy mobilnego Dooma dostrzegli ten problem i w nowej aktualizacji zaoferowali użytkownikom możliwość zmiany formatu na ten bardziej nowoczesny. Usprawnieniu uległy również ustawienia płynności – od teraz gracze mogą zdecydować się na rozgrywkę w 90 lub nawet 120 klatkach na sekundę, o ile mają oczywiście kompatybilne urządzenie.

Zobacz także: Opublikowano wymagania gry Crysis Remastered. Czy wasz komputer ją uruchomi?

Wszystkich zmian dot. grafiki i płynności można dokonać oczywiście w odpowiedniej zakładce w ustawieniach gry, po jej uprzednim zaktualizowaniu do najnowszej wersji. Z kolei, jeśli jeszcze nie graliście w mobilnego Dooma, a chcielibyście dać mu szansę, to poniższe linki przekierują was do sklepu Google Play. Miłej zabawy!

Źródło: Bethesda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.