Rogue Company, to nowy shooter firmy Hi-Rez, znanej z takich gier jak Smite, Realm Royale czy Paladins. Obecnie znajduje się w fazie zamkniętej bety, do której można się bardzo łatwo dostać. Jest na to kilka sposobów. Można wydać odrobinę pieniędzy i mieć dostęp od ręki, ale dla cierpliwych zdobycie klucza także nie powinno stanowić problemu. Beta wystartowała na PC, PlayStation 4, Xboxie One oraz na Nintendo Switch. Czy warto zainteresować się Rogue Company i co ważniejsze – jak zdobyć klucz?

Klucz do bety Rogue Company daje dostęp do dwóch trybów gry wieloosobowej

Rogue Company to trzecioosobowa strzelanina nastawiona na rozgrywkę sieciową. Producent zapowiedział, że pojawi się także coś dla jednego gracza i dla fanów trybu co-op, ale to odległa przyszłość. Obecnie beta oferuje dostęp jedynie do potyczek wieloosobowych. Dostępne są obecnie następujące tryby:

Demolition, to w zasadzie kalka tego, do czego przyzwyczaił nas Counter-Strike. Na mapie ląduje dwie czteroosobowe drużyny. Jedna ma za zadanie podłożyć ładunek w wyznaczonym miejscu, a druga naturalnie próbuje w tym przeszkodzić. W tym trybie gracze się nie odradzają. Śmierć oznacza oczekiwanie do kolejnej rundy i obserwowanie pozostałych przy życiu graczy. Przed meczem i po każdej rundzie gracze uzyskują dostęp do sklepu, w którym kupują broń oraz perki.

Strikeout z kolei stawia na bardziej casualową zabawę. W tym trybie także naprzeciw siebie staje dwie drużyny, w skład których wchodzi po czterech graczy. Cel jest jednak inny. W każdej rundzie na mapie pojawia się punkt, który należy zająć i utrzymać. Każda z drużyn ma pakiet 12 dodatkowych żyć, które zużywają się po śmierci każdego z członków drużyny.

Jak zdobyć klucz do bety Rogue Company?

Rogue Company beta klucz

Pierwszy sposób to zakup pakietu fundatora. W Epic Games Store, PS Store i Microsoft Store wylądowały paczki, które można kupić i z automatu dostajemy dostęp do bety Rogue Company. Zawierają dodatkowe skórki broni, natychmiastowy dostęp do postaci, które pozostali gracze muszą odblokować oraz inne elementy kosmetyczne. Najtańszy pakiet kosztuje 42 złote a najdroższy, to wydatek rzędu ponad 160 złotych. Drugim sposobem na zdobycie klucza jest obserwowanie profilu Rogue Company na Facebooku. Pojawiają się na nim linki do formularza, po którego wypełnieniu można otrzymać klucz. Niestety nie ma tu reguły. Jednego dnia pojawia się możliwość zdobycia klucza na PC, a innego na konsolę. Ostatnim sposobem jest śledzenie streamów na platformie Twitch. Niektóre z nich mają oznaczenie „Drop” i w trakcie ich trwania losowi widzowie są nagradzani kluczem.

Zobacz także: Land of War – polski FPS na fragmencie rozgrywki. Warto czekać?

Czy warto postarać się o klucz do bety Rogue Company? Jak bardzo dopracowana jest gra?

Rogue Company beta klucz

Jeżeli jesteście fanami gier TPP i pamiętacie takie produkcje jak Army of Two, a zasady Counter-Strike nie są wam obce, to nie powinniście przejść obojętnie obok Rogue Company. Obecnie wersja beta jest na tyle dopracowana, że można w nią bardzo komfortowo grać godzinami. Oczywiście zdarzają się dziwne sytuacje, w których postać po śmierci unosi się w powietrzu, lub pojawi się jakiś inny błąd graficzny. Jednak są to szczegóły, które można wybaczyć, mając na uwadze, że to wersja beta. Producent cały czas rozwija grę i dorzuca nową zawartość. Pojawiają się nowe mapy, nowe opcje, osiągnięcia itd. Finalnie gra po wyjściu z bety ma być grą free to play. Jednak nie wiadomo kiedy to dokładnie nastąpi. Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach jedyną możliwością zagrania w betę będzie zdobycie klucza.

Źródło: Wiedza własna, Hi-Rez, Epic Games Store, PS Store, Microsoft Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.