Land of War będzie polskim FPS-em, którego akcja będzie działa się podczas II Wojny Światowej. Nie da się nie zauważyć, że produkcja garściami czerpie z takich tytułów, jak Medal of Honor czy Call of Duty. Trudno to jednak rozpatrywać jako minus, bo przecież FPS-y rządzą się swoimi prawami. Właśnie udostępniono pierwszy fragment rozgrywki z produkcji i choć patrzymy na nagranie pre-alpha, to przynajmniej wiemy już, czego można się po tytule spodziewać.

Land of War The Beginning

Gra, którą tworzy niezależne studio MS Games, nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Wiadomo, że tytuł pojawi się jeszcze w tym roku i tylko na PC-ty. Patrząc jednak na zaprezentowany fragment rozgrywki z Land of War The Beginning widać, że przed twórcami jeszcze daleka droga. Mimo wszystko warto dać im szansę, bo będzie można wziąć udział w działaniach, które do tej pory nie były prezentowane w grach wideo. Akcja gry ma rozgrywać się w okresie 1939-1940 i w 1941-44 (pojedyncze epizody). Będziemy więc uczestniczyć w samym rozpoczęciu II Wojny Światowej.

Twórcy zaprezentowali krótki fragment rozgrywki, ale zaznaczyli przy tym, że to wersja pre-alpha. Patrzymy więc na bardzo wczesną wersję gameplayu, do której raczej nie powinno się przywiązywać zbyt duże wagi. Zaznaczono także, że sporo rzeczy ulegnie jeszcze zmianie w finalnej wersji gry. Studio ma znacznie poprawić animacje tak, by ich poziom nie odstawał od światowych produkcji. Do tego dojdzie lepsze udźwiękowienie oraz samo oświetlenie scen. Trzeba mieć nadzieję, że faktycznie tak będzie, bo FPS-y z okresu II Wojny Światowej zawsze cieszą się dużą popularnością.

Zobacz też: Peaky Blinders dostanie swoją grę i ta niedługo pojawi się na rynku.

Land of War będzie pierwszym projektem studia, ale widać, że to podchodzi do niego profesjonalnie. W grze pojawi się oczywiście uzbrojenie pasujące do okresu, a część akcji ma rozgrywać się na terytorium Polski. Zobaczymy, jak finalnie będzie prezentowało się Land of War i czy ma szansę w starciu z „zachodnimi” tytułami.

Źródło: Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.