Posiadacze konsoli Xbox One mogą już rzucić okiem na bezpłatne gry, które będą mogli pobrać w sierpniu w ramach Games with Gold. Niestety na liście nie ma dużych i znanych tytułów. Nie jest źle, ale zapewne patrząc na ofertę PS Plus na sierpień, na której znalazło się zremasterowane Call of Duty MW2, wiele osób będzie żałowało, że nie ma sprzętu konkurencji. Jednak darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda i posiadaczom konsoli Microsoftu pozostaje zaakceptować, to co bezpłatnie wpadnie im w ręce.

Games with Gold na sierpień to przede wszystkim dwie gry na Xboxa One

Games with Gold sierpień

Listę otwiera Portal Knights. To trzecioosobowy RPG w sandboxowym świecie zbudowanym z klocków. Fani Minecrafta poczują się więc jak w domu. Na gracza czeka nie tylko walka, ale także sporo zbierania materiałów, które zostaną wykorzystane do budowy. Słowo portal w nazwie nie pojawiło się przypadkiem. Otóż świat stworzony przez producenta składa się z wielu mniejszych i większych wysp, pomiędzy którymi możemy podróżować właśnie dzięki portalom. Grę będzie można pobrać przez cały sierpień. Drugim bezpłatnym tytułem na Xboxa One jest Override: Mech City Brawl. Ta trójwymiarowa bijatyka powinna zapewnić wiele godzin świetnej zabawy. Szczególnie gdy macie możliwość zagrać w nią ze znajomymi lub rodziną. W grze znalazło się 12 potężnych mechów, które mogą ze sobą walczyć na arenach inspirowanych największymi miastami świata. Zainteresowani będą mogli ją pobrać od 16 sierpnia do 15 września.

W Games with Gold na sierpień znalazły się także dwa tytuły z pierwszego Xboxa

Games with Gold sierpień

Pierwszym są wyścigi o nazwie MX Unleashed. Trailery w 2004 roku robiły ogromne wrażenie. Szybkie motocykle, na których można wykonać niesamowite triki, rozbudzały wyobraźnię graczy. Gra może nie była wielkim hitem, ale zwykle recenzenci oceniali ją bardzo pozytywnie. Naturalnie dziś grafika może odstraszać, ale jeżeli jesteście fanami tego typu sportu, to powinniście obowiązkowo pobrać MX Unleashed między 1 a 15 sierpnia. Ostatnią dostępną w ramach Games with Gold grą jest Red Faction II. To druga część serii FPS-ów, której początki sięgają 2001 roku. Wyróżniała się ogromnymi jak na tamte czasy możliwościami destrukcji otoczenia. To jedna z niewielu gier, w których opróżniało się magazynek tylko po to, aby zobaczyć czy ten element też można zniszczyć. Fani destrukcji powinni więc ustawić przypomnienie na 16 sierpnia, bo właśnie od tego dnia, aż do 31 sierpnia mogą bezpłatnie ją pobrać.

Zobacz także: Premiera Xbox Lockhart zbliża się wielkimi krokami? Sugeruje to zdjęcie

Źródło: Microsoft, PC Game, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.