Windows 95 w Minecraft można odpalić, korzystając z modów i tworząc tam wirtualną maszynę. Na niej można uruchomić pierwszego Dooma, czyli grać w grę wewnątrz innej gry. Po co? Bo można jest najprostszą odpowiedzią. Jeden z użytkowników Reddita postanowił to przetestować i oczywiście mu się udało. W sieci jest też dostępna instrukcja, jak to zrobić, jeżeli ktoś ma ochotę na odrobinę nostalgii.

Doom na Windows 95 w Minecraft

Doom na Windows 95 w Minecraft
Fot. Reddit

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w świecie Minecrafta można zbudować praktycznie wszystko. Gra pozwala na tworzenie wyjątkowych budowli, ale moderzy także potrafią robić tam wyjątkowe rzeczy. Minecraft stał się produkcją, która zyskała ogromną popularność, a możliwość modyfikowania sprawiła, że wielu graczy spędza długie godziny nad tym, by tworzyć wewnątrz świata nowe rzeczy. To nie pierwszy raz, kiedy udało się uruchomić grę wewnątrz innej gry, ale warto o tym wspomnieć, bo mówimy o dwóch klasykach – Windows 95 oraz Doom.

Wszystko dzięki oprogramowaniu VirtualBox oraz odpowiednim modom, które można pobrać ze specjalnej strony. Oczywiście wszelkie modyfikacje robi się na własną odpowiedzialność, bo nie zawsze musi to działać tak, jak powinno. Niemniej, po skompletowaniu komputera w Minecraft, da się na nim uruchomić Doom na Windows 95. Niestety, ale nie wiadomo, czy kod IDDQD działa tak, jak powinien. Części do skompletowania komputera znajdziemy na orbicie i ponoć da się je pozyskać dość szybko.

Zobacz też: Nubia Watch nadciąga – co będzie oferować?

Jak przystało na graczy, którzy uwielbiają tego typu modyfikacje, od razu zaczęto sprawdzać, co można z nimi zrobić. Odpalenie Dooma to tylko jedna z możliwości, więc zapewne zaraz pojawią się kolejne. Ciekawe, które gry da się jeszcze odpalić wewnątrz Minecrafta, ale coś czujemy, że będzie ich jeszcze trochę. Warto tutaj przypomnieć, że Windows 95 zostało już uruchomione na Xbox One czy Apple Watch.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.