Jaki jest najszybciej sprzedający się tytuł ekskluzywny na PlayStation 4? Można było pomyśleć, że jest to The Last Of Us 2, które zaliczyło wyjątkowo udany debiut na rynku. Jednak jeżeli mówimy o oryginalnym IP, które nie jest kontynuacją, to mamy nowego króla, który zasiada na tronie. Mowa oczywiście o najnowszym tytule od Sucker Punch.

Najszybciej sprzedający się tytuł dla PS 4

Sony poinformowało o tym, że najszybciej sprzedający się tytuł w historii ich platformy, to Ghost of Tsushima. I mówimy tutaj o produkcji, która nie jest kontynuacją czy remakem. Dzieło od Sucker Punch mogło pochwalić się pierwszym miejscem na liście sprzedażowej w Japonii, ale to poniekąd było oczywiste. Ile egzemplarzy trafiło do graczy w ciągu 3 dni od premiery gry? Ponad 2,4 miliona sztuk, co jest wręcz fenomenalnym wynikiem, jeżeli chodzi o zupełnie nowe IP. Czy to oznacza, że na kolejną generację konsoli od Sony, czeka nas kolejna odsłona serii? Nie możemy tego wykluczyć, bo Sucker Punch lubi przecież kontynuować swoje historie, czego przykładem jest seria inFamous.

W ciągu pierwszych trzech dni od premiery The Last Of Us 2 sprzedało się w liczbie ponad 4 milionów sztuk. Pozostaje więc niekwestionowanym liderem wśród tytułów tylko na PlayStation 4. Jednak wyniki Ghost of Tsushima jest wyjątkowym sukcesem, bo produkcja nie miała tak szeroko zakrojonej akcji marketingowej, jak dzieło Naughty Dog. Dodatkowo mówimy tutaj o produkcji, która wprowadza zupełnie nowych bohaterów i osadzona jest w świecie, którego gracze nie znali. Tytuł zaliczył lepszy start, niż Days Gone od Bend Studios oraz Horizon Zero Dawn od Guerrilla Games. Sucker Punch ma więc ogromne powody do zadowolenia.

Zobacz też: Recenzja Ghost of Tsushima – godne pożegnanie z generacją.

Jeżeli ten tytuł ma być ostatnim, dużym produktem na PlayStation 4, to gracze otrzymali naprawdę godne pożegnanie. Jeżeli jeszcze się wahacie, czy warto posiadać grę w swojej kolekcji, przeczytajcie recenzję Kacpra, która pojawiła się na naszym portalu. Wtedy nie powinniście mieć już żadnych wątpliwości.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.