Kiedy po hucznych zapowiedziach Mario Kart Tour trafiło na urządzenia mobilne gracze byli w szoku. Nie dość, że sterowanie w niczym nie przypominało tego, do czego przyzwyczaiły ich konsolowe odsłony serii, to jedynym możliwym trybem gry, był portretowy. Granie w samochodówkę trzymając pionowo, nie należało do najwygodniejszych. Na szczęście twórcy w najnowszej aktualizacji udostępnili tryb poziomy. Jak wygląda w praktyce?

Tryb poziomy w Mario Kart Tour nareszcie pozwala na wygodną grę

Mario Kart Tour tryb poziomy

Nowy tryb znajdziecie w opcjach. Trudno go zresztą przeoczyć. Po instalacji aktualizacji i pierwszym uruchomieniu gry, informacja o nim wita każdego gracza. Po włączeniu trybu poziomego wyścigi można ogrywać, trzymając telefon wygodnie w obu dłoniach. Co prawda, aby przejrzeć opcje, wybrać samochód i sprawdzić statystyki nadal trzeba będzie obracać telefon o 90 stopni, ale dobre i tyle. Podczas wyścigu możemy palcem prawej dłoni sterować samochodem oraz skorzystać z możliwości chwilowego obrotu o 180 stopni. Po lewej stronie w wygodnym miejscu umieszczono przycisk Drift. Istnieje także możliwość zamiany tego układu na „Left/Right Controls”. Dzięki temu w trybie poziomy wygodnie zagrają także osoby, które wolą sterować palcem lewej dłoni. Szkoda, że Nintendo nadal nie zdecydowało się na oddanie graczom pełnej kontroli nad pojazdem. Gokarty nadal same prują do przodu. My jako kierowcy możemy zakręcać, driftować i korzystać z tego, co wypadnie ze skrzynek.

Zobacz także: Można zagrać w Super Mario 64 w przeglądarce nawet w 8K

Mario Kart Tour radzi sobie całkiem nieźle na smartfonach. W 2019 roku był jedną z najczęściej pobieranych gier mobilnych w App Store. Nie miał wtedy jeszcze trybu multiplayer, którego testy przeprowadzono dopiero pod koniec stycznia, a o trybie poziomym mogliśmy tylko pomarzyć. Po wprowadzeniu gry wieloosobowej oraz możliwości gry w trybie horyzontalnym prawdopodobnie znacznie więcej osób zacznie grać w te mobilne wyścigi. Dzięki temu Mario Kart Tour ponownie ma szansę trafić na szczyt.

Źródło: Nintendo, The Verge, Gamespot, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.