Xbox Game Pass Ultimate to popularna usługa subskrypcyjna dla graczy, dzięki której otrzymują oni dostęp do biblioteki ponad 100 dobrze ocenianych gier, w których mogą się bawić bez żadnych dodatkowych opłat. Lista produkcji aktualizowana jest każdego miesiąca, a na niej widnieją już perełki takie jak Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Forza Horizon 4. Dziś, na łamach bloga Xboxa, Phil Spancer poinformował o kolejnym udogodnieniu, z którego już wkrótce będą mogli skorzystać subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox Game Pass Ultimate pozwoli na granie w chmurze bez żadnych dodatkowych opłat

Xbox Game Pass

Usługa subskrypcyjna Xbox Game Pass Ultimate, dzięki której gracze mogą łączyć dobrodziejstwa „zwykłego” Game Passa oraz Xbox Live Gold wkrótce zostanie rozbudowana o dodatkową funkcję. Mowa tu o graniu w chmurze, czyli długo wyczekiwanym projekcie xCloud. Dzięki niemu gracze będą mogli bawić się w ponad 100 tytułach z Game Passa na swoich urządzeniach mobilnych, bez żadnych dodatkowych opłat. Nowość zostanie udostępniona użytkownikom już we wrześniu bieżącego roku.

Zobacz też: Dlaczego warto czekać na Xbox Series X? Poznajcie Velocity Architecture.

We wpisie, który udostępniony został na blogu Xboxa, czytamy również o obietnicach, jakie zespół Microsoftu złożył graczom. Przede wszystkim warto wspomnieć o braku konieczności przechodzenia na kolejne generacje konsoli, technologii „Smart Delivery”, które obecna będzie m.in. w Cyberpunk 2077 czy udostępnianiu tytułów Xbox Game Studios w usłudze Game Pass w dniu premiery. Więcej informacji o opisanych w tym artykule nowościach znajdziecie na oficjalnej stronie Xboxa. A co wy sądzicie o graniu w chmurze i obietnicach Microsoftu? Czy cieszycie się, że projekt xCloud dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate dostępny będzie za darmo? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.