The Old Guard Game Night to wyjątkowe wydarzenie, które przygotował Netflix. Częściowo ma ono promować ostatnią z duży produkcji, która zagościła na platformie, a częściowo pokazać, jaką siłę mają kobiety w e-sporcie. Zważywszy na to, że film opowiada o wyjątkowej wojowniczce, trzeba przyznać, że Netflix ma wyjątkowego „nosa” do promocji.

The Old Guard Game Night

The Old Guard Game Night
Fot. Netflix

Już w najbliższy piątek, czyli 17 lipca, odbędzie się The Old Guard Game Night. W wydarzeniu wezmą udział dwie drużyny, które będą ze sobą rywalizowały w trzech grach cieszących się obecnie największą popularnością. Mowa o Counter Strike: Global Offensive, Fortnite oraz Valorant. Kogo możemy się spodziewać w obu rywalizujących ze sobą drużynach? W drużynie A wspólnie zagrają: Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper. Szeregi drużyny B zasilą: Veneea, Kasix, Brunecia oraz TaZ.

Wydarzenie będzie można oglądać na Twitchu na kanałach wyżej wymienionych osób. Według badań (Polish Game Reaserch z 2019 roku), aż 47 procent polskiej społeczności graczy stanowią kobiety. Może nie do końca widać to na Twitchu, bo tam jedynie około 20 procent kont jest prowadzonych właśnie przez panie. Takie wydarzenie, jak to organizowane przez Netflix, może przyczynić się do tego, że e-sportem zainteresuje się więcej kobiet. Jeżeli nie oglądaliście jeszcze The Old Guard, poniżej znajdziecie opis produkcji.

Zobacz też: Co nowego na Netflix w sierpniu?

Pod dowództwem wojowniczki imieniem Andy (Charlize Theron), sekretna grupa najemników, których nic nie jest w stanie zabić, od stuleci walczyła o bezpieczeństwo śmiertelnego świata. Ale kiedy cały zespół zostaje zwerbowany do podjęcia nagłej misji, niesamowite zdolności jego członków zostają odkryte przez wroga. Andy i Nil, która właśnie dołączyła do szeregów grupy, muszą pomóc wyeliminować zagrożenie i stawić czoła tym, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć ich mocą i zbić na tym fortunę. Film The Old Guard na podstawie komiksu Grega Rucki, wyreżyserowany przez Ginę Prince-Bythewood (Miłość i koszykówka, W cieniu jupiterów), to mocna, pełna autentyzmu i naszpikowana akcją opowieść, która pokazuje, że naprawdę niełatwo jest żyć wiecznie.

Źródło: Netflix informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.