Wydanie kolekcjonerskie Cyberpunk 2077, które kupiło się za pośrednictwem poprzedniego dystrybutora, czyli CDP Sp. z o.o., stało się dziś problemem dla wielu graczy. Zaczęły bowiem przychodzić do nich listy, gdzie pojawiła się informacja, że po zaległe wierzytelności, należy zgłosić się do syndyka. To mogło oznaczać, że przepadło zarówno specjalne wydanie gry, jak również i pieniądze. Na szczęście tak nie będzie.

Wydanie kolekcjonerskie Cyberpunk 2077

Wydanie kolekcjonerskie Cyberpunk 2077 problem
Fot. CD Projekt RED

Istnieje taka niepisana zasada, że nie zamawia się gier w pre-orderze. Stosuje ją wielu graczy, bo bardzo łatwo „przejechać się” na takich zamówieniach. Czasem produkcje są opóźnione, jak w przypadku The Last Of Us 2. Czasem okazuje się, że firma, która miała zrealizować zamówienie, jest w stanie upadłości. Teraz spełnił się ten drugi scenariusz. CDP ogłosiło swoją upadłość kilka miesięcy temu. Teraz do jej klientów przychodzą informacje o tym, że po zaległe wierzytelności należy zgłaszać się do syndyka. Część osób, która zamówiła wydanie kolekcjonerskie Cyberpunk 2077 właśnie od CDP, zaczęła się obawiać, że nigdy go nie zobaczy. Na szczęście CD Projekt RED stanęło na wysokości zadania i opublikowało stosowne wyjaśnienie.

Drodzy Gracze,

Gwarantujemy, że wszyscy, którzy zamówili grę Cyberpunk 2077 (Edycja Kolekcjonerska oraz Standardowa) za pośrednictwem sklepu https://cyberpunk.sklep.pl/ należącego do naszego poprzedniego dystrybutora w Polsce, CDP sp. z o.o. w upadłości, otrzymają swoje zamówienia bez dodatkowych opłat i formalności. Jako CD PROJEKT RED przejęliśmy odpowiedzialność za dostarczenie gry.

Osoby, które zamówiły grę otrzymają od nas dziś maile w tej sprawie. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub zmian dotyczących zamówienia prosimy o kontakt na adres [email protected]

Zespół CD PROJEKT RED

Zobacz też: Linux pozbywa się nazw, które mogą kojarzyć się z rasizmem.

Zapewne kilka osób, które otrzymało pismo napisane typowo urzędowym językiem, zaczęło się zastanawiać, czy może pożegnać się z pieniędzmi i grą. Dobra informacja jest taka, że dziś powinni dostać maila z informacją od CD Projekt RED (warto sprawdzić SPAM).

Źródło: CD Projekt RED

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.