Gest OK znika z Call of Duty Modern Warfare oraz Warzone. Wszystko dlatego, że jest to symbol nienawiści. Przynajmniej za taki został uznany w zeszłym roku i jak widać, niektóre firmy wzięły to sobie do serca. Wszystko przez pewną grupę osób, która zdecydowała, że warto pokazać siłę mediów społecznościowych, a ludziom da się wmówić wszystko. I mieli rację.

Gest OK znika z Call of Duty

Gest OK znika z Call of Duty
Fot. Reddit – C_Collins99

Jak do tego doszło, że gest OK znika z Call Of Duty, skoro ludzie posługują się nim od dawna i nie było z tym problemów? W większości kultur nie oznacza on nic złego, co postanowili wykorzystać użytkownicy 4chan. Zaczęto akcję, która miała przekonać media do tego, że gest OK jest niczym innym, jak pozdrowieniem wykorzystywanym przez rasistów. Trzy palce podniesione do góry miały symbolizować słowo White, a palec wskazujący i kciuk (razem z ręką) Power. Z początku nikt sprawą się nie zainteresował. Jednak z czasem gestu zaczęto naprawdę używać i tak się złożyło, że robili to właśnie niektórzy rasiści.

Sprawa zaszła tak daleko, że Liga Przeciwko Zniesławieniom (Anti-Defamation League w skrócie ADL) umieściła gest OK na liście z symbolami nienawiści. Zaznaczono jednak przy tym, że wszystko ma zależeć od interpretacji i sam gest nie zawsze musi oznaczać coś negatywnego. Infinity Ward ani Activision nie wydały w sprawnie zniknięcia gestu z Call of Duty żadnego oświadczenia. Gracze mają już jednak na ten temat swoje zdanie. Wszak ostatnia walka z rasizmem przybiera na sile i wiele firm decyduje się na podobne ruchy ze swojej strony. Z GitHub mają zniknąć określenia „slave” oraz „master”.

Zobacz też: Skórka do broni w CS:GO za ponad 400 tysięcy złotych.

Sam gest OK, choć w większości krajów odczytywany jest jako coś pozytywnego, to np. we Francji czy Belgii oznacza „zero”. W Niemczech czy Turcji może być kojarzony z „dupkiem”, więc faktycznie usunięcie go z Call of Duty nie musiało mieć związku z rasizmem. Tylko jakoś wcześniej nikomu to nie przeszkadzało.

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.