Cena Horizon Zero Dawn w serwisie Steam zaczęła mocno wariować. Przynajmniej w kilku krajach, gdzie produkcja nagle zrobiła się sporo droższa. Zmiany dotknęły także polskich użytkowników platformy Valve, ale tutaj akurat doczekali się oni obniżki. Niewielkiej, ale zawsze to parę złotych zaoszczędzonych. No, chyba że ktoś już poczynił zakup w dniu ogłoszenia premiery Horizon Zero Dawn na PC.

Cena Horizon Zero Dawn na PC

Cena Horizon Zero Dawn na PC
Fot. Horizon Zero Dawn na PC

Kiedy ogłoszono datę premiery Horizon Zero Dawn na PC, cena produkcji na Steam wynosiła w naszym kraju 179 złotych. Teraz za tytuł od Guerrilla Games przyjdzie nam zapłacić 169 złotych. To miła obniżka, choć zapewne nie ucieszy tych, którzy kupili tytuł już w piątek, kiedy tylko pojawił się na platformie Valve. Nie ma jednak co narzekać, bo są kraje, gdzie zamiast obniżki, cena Horizon Zero Dawn podskoczyła. I to całkiem sporo.

Najwyraźniej widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie produkcja jest obecnie droższa o 7 funtów, czyli około 35 złotych. To spory skok cenowy, który nie spodobał się użytkownikom na Steam, czego wyraz dali oczywiście w komentarzach. Podwyżki dało się zauważyć w wielu innych państwach i można odnieść wrażenie, że albo Steam popełnił błąd w dniu wrzucania gry na platformę, albo zrobił promocję. Tylko szkoda, że nikomu o tym nie powiedział. Cena zrównała się z tą, która jest na Epic Games Store, więc kolejnych podwyżek już raczej nie będzie.

Zobacz też: Gry będą coraz droższe – zacznie się od tych na PS 5 i XSX

Pojawiły się także głosy, że podwyżka spowodowana jest przez używanie VPN-ów przez użytkowników. Tego ani Steam, ani Sony, nie potwierdziło. Jednak coś w tym może być, bo w wielu krajach ceny są niższe na gry, co prowadzi do tego, że gracze chętnie z VPN-ów korzystają. Używanie VPN jest wbrew polityce Steam i może to prowadzić do zawieszenia konta użytkownika. Lepiej więc uważać.

Źródło: EuroGamer / Steam Data Base

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.