Wsteczna kompatybilność w Cyberpunk 2077 została dziś potwierdzona przez CD Projekt RED. Dotyczyć to ma zarówno wersji na PlayStation 4, jak i Xbox One. Posiadacze gry będą mogli więc odpalić je na konsolach nowej generacji, kiedy te pojawią się na rynku. Tylko czy faktycznie warto będzie kupować teraz produkcje CD Projekt RED, a może lepiej poczekać na nowe konsole?

Wsteczna kompatybilność w Cyberpunk 2077

Wczoraj CD Projekt RED potwierdziło to, co wielu graczy przeczuwało. Premiera ich nowego tytułu została przesunięta. Zamiast we wrześniu w produkcję zagramy dopiero w listopadzie, a konkretniej 19. Jeżeli oczywiście nie nastąpi kolejne przesunięcie. To sprawia, że sama premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się bardzo blisko premiery konsol nowej generacji. Wprawdzie Microsoft oraz Sony nie potwierdziły jeszcze konkretnych dat, ale oba sprzęty mają pojawić się na rynku w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli nic się oczywiście nie zmieni do tego czasu.

Okazuje się, że wsteczna kompatybilność w Cyberpunk 2077 będzie obowiązywała na obu urządzeniach. Mając wersję na PlayStation 4 lub Xbox One, będzie mozna zagrać w produkcję na next-genach. Ma to dotyczyć zarówno wersji cyfrowej, jak i tej tradycyjnej, pudełkowej. Takimi informacjami podzielono się na Twitterze, co z pewnością odrobinę osłodziło fanom wczorajsze wiadomości o przesunięciu premiery na późniejszy okres. I choć sama wsteczna kompatybilność na PlayStation 5 oraz Xbox Series X cieszy, to CD Projekt Red może nie mieć już takich powodów do zadowolenia.

Zobacz też: Znaczniki w Street View, by zwiedzało się lepiej.

Wielu graczy może czekać na debiut konsol i dopiero wtedy kupować Cyberpunk 2077 w wersji już na konkretny sprzęt. Trudno jeszcze oceniać, jak będą działały produkcje we wstecznej kompatybilności, a zważywszy na to, że premiera gry i konsol będzie zbliżona, takie czekanie wydaje się naturalne. Może też być inaczej, czyli zainteresowanie produktem na konsole wzrośnie. A wy, jak zadecydujecie? Czekacie czy może już macie złożony pre-order?

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.