Star Wars: Squadrons zostało oficjalnie zaprezentowane, choć o projekcie wiadomo było już od kilku dni. EA nie miało wyjścia i pokazało krótki zwiastun nowej gry, która osadzona będzie w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tym razem będziemy mogli usiąść za sterami kultowych statków, które znamy z filmów czy komiksów. Co więcej, zapowiada się, że rozgrywka będzie crossplayerowa. Co już wiemy o nowej grze?

Star Wars: Squadrons

Zanim będziemy mogli usiąść za sterami któregoś ze statków, musimy uzbroić się w cierpliwość. Star Wars: Squadrons zostało pokazane, ale w produkcję zagramy dopiero w październiku. Tytuł pojawi się w wersji na konsole (PlayStation 4 oraz Xbox One), a także na PC. Z tego co już wiadomo, to EA ma udostępnić opcję crossplay, czyli możliwość rozgrywania pojedynków pomiędzy graczami korzystającymi z różnych platform. To doskonały ruch ze strony producenta, bo daje mu znacznie większą bazę potencjalnych użytkowników, którzy sięgną po tytuł.

W Star Wars: Squadrons będzie kilka trybów rozgrywki, ale obecnie wiadomo jedynie o dwóch. Pierwszym będą klasyczne pojedynki. W drugim walka 5 na 5, gdzie zadaniem każdego z zespołów, będzie zniszczenie bronionego przez przeciwnika statku. Zapewne więcej informacji poznamy już w ten czwartek, kiedy to zostanie przeprowadzony pokaz gry online. Wiadomo jeszcze, że produkcja będzie wspierała gogle do wirtualnej rzeczywistości (PC oraz PlayStation 4). Od dawna gracze nie mieli możliwości zasiąść w kokpicie kultowego X-Winga czy TIE Fightera. Wprawdzie w Battlefront II można było sterować podniebnymi statkami, to od lat nie powstała gra, która skupiałaby się tylko na tego typu bitwach w kosmosie.

Zobacz też: Resident Evil 8 nie dla obecnej generacji konsol

Ma także pojawić się kampania dla pojedynczego gracza, a całość została umiejscowiona po Bitwie o Endor oraz zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Gracze będą mogli wybrać, po której stronie konfliktu chcą się opowiedzieć. Tytuł zadebiutuje 2 października, a produkcja ma oferować liczne modyfikacje do statków czy broni. Wszystkie jednak ma się zdobywać poprzez rozgrywkę, a nie zwykłe płatności.

Źródło: EA / YouTube / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.