Resident Evil 8 Village zostało zapowiedziane na konferencji Sony, gdzie jednocześnie ujawniono wygląd konsoli PlayStation 5. Produkcja Capcomu miała zmierzać także na obecną generację konsol, czyli Xbox One oraz PlayStation 4, ale wygląda na to, że ominie ją szerokim łukiem. Pojawiły się bowiem informacje, że Capcom rezygnuje ze wsparcia tego tytułu dla obecnej generacji, a skupia się na kolejnej.

Resident Evil 8

Nie da się ukryć, że prezentacja PlayStation 5, przyciągnęła uwagę większości graczy. I to nie tylko tych, którzy korzystają z konsol na co dzień. Zapowiedziane na konferencji gry zeszły odrobinę na dalszy plan, ale wśród tych zapowiedzi, pojawiło się kilka perełek. Owszem, można narzekać na to, że po raz kolejny Grand Theft Auto V trafi na konsolę Sony czy na to, że podczas konferencji było dużo „indyków”. Jednak wśród tego wszystkiego, pojawiła się także zapowiedź Resident Evil 8 Village.

Z początku mówiło się, że produkcja pojawi się także na obecnej generacji sprzętowej, ale tak się nie stanie. Mimo że Capcom przygotowywał i optymalizował kod gry, żeby dało się ją odpalić na Xbox One oraz PlayStation 4. Okazało się jednak, że zaawansowana oprawa graficzna nie pozwoliła na to, by produkcja działała dostatecznie dobrze. Tak więc nie pojawi się na konsolach obecnej generacji, a stanie się pełnoprawnym, next-genowym tytułem. Jednym z pierwszych, które mają pojawić się „na start” generacji.

Zobacz też: GeForce Now pojawi się na Android TV

To dobra wiadomość dla tych, którzy planują zakup nowej konsoli. Resident Evil 8 Village ma nawiązywać do serii, a protagonistą zostanie tutaj Ethan Winters, znany z poprzedniej odsłony gry. Tutaj także czeka na graczy widok z jego perspektywy, a wśród znanych już postaci, zobaczymy jeszcze żonę Wintera oraz Chrisa Redfielda. Obecność Resident Evil 8 tylko na nowej generacji konsol (i PC oczywiście), może trochę ograniczyć jej sprzedaż, ale to dobry ruch. Jeżeli Capcom chce pokazać, ile potrafi, powinien zrobić to w najlepszy z możliwych sposobów. Trudno o lepszy, niż publikowanie gry na Xbox Series X oraz PlayStation 5.

Źródło: Digital Trends

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.