Kapitan Tsubasa to postać, którą znają chyba wszyscy wychowani na przełomie lat 80. i 90. Animacja była emitowana w telewizji i przyciągała przed ekrany całe rzesze fanów piłki nożnej. Dziś, po wielu latach od premiery ostatniej gry powiązanej z produkcją, doczekaliśmy się potwierdzenia debiutu kolejnej. Capitan Tsubasa: Rise of New Champions pojawi się pod koniec wakacji, a w jednym z wydań gry, pojawią się prawdziwy stół z piłkarzykami.

Kapitan Tsubasa powraca

Dziś Bandai Namco potwierdziło oficjalnie, że Capitan Tsubasa: Rise of New Champions swoją premierę będzie miało 28 sierpnia tego roku. Pojawił się więc odpowiedni trailer, który pokazuje, czego można się spodziewać po grze. Dodatkowo zaprezentowano edycje specjalne, które zostaną przygotowane z okazji zbliżającej się premiery. I tutaj do wyboru będzie kilka interesujących wydań. Chyba najciekawsze z nich jest to, gdzie znajduje się stół z piłkarzykami. Wersja nazwana została Legends Edition, ale jeszcze nie podano jej ceny. W zestawie, oprócz wspomnianych piłkarzyków, znajdzie się oczywiście sama gra (w steelbooku). Do tego figurka przedstawiająca Tsubasę, koszulka piłkarska, karty kolekcjonerskie oraz bonusy cyfrowe.

Kapitan Tsubasa to postać kultowa i to nie tylko w Polsce. Pojawienie się gry z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy dzieciństwo spędzili na boiskach, gdzie próbowali skopiować strzały znane z animacji. Zdaje się, że Bandai Namco doskonale odda ducha serialu. Zapowiedź produkcji sprawia, że od razu ma się ochotę zasiąść przed komputerem czy konsolą i spróbować swoich sił. Możemy zapomnieć o wiernym odwzorowaniu praw fizyki, ale też nie o to chodzi w tej grze. Tutaj liczy się efekt oraz emocje, a tych ostatnich nie powinno zabraknąć.

Zobacz też: Kajko i Kokosz powróci jako serial

W grze pojawią się znane z serialu postaci, a wśród nich oczywiście Tsubasa Ozora, Kojiro Hyuga oraz Genzo Wakabayashi. Trochę szkoda, że wśród gadżetów, które będą dodawane do specjalnych wydań gry, nie pojawi się… piłka. Szczególnie taka, która zmienia się w „jajo”, jak zbyt mocno się ją kopnie. Capitan Tsubasa: Rise of New Champion zadebiutuje na platformach PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC. Ta ostatnia została wyceniona na 49,99 euro, czyli około 220 złotych.

Kapitan Tsubasa
Fot. Legends Edition
Kapitan Tsubasa
Fot. Collector’s Edition
Kapitan Tsubasa
Fot. Champions Edition

Źródło: Bandai Namco

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.