Trafiła nam się kolejna okazja, aby bezpłatnie pograć w porządny i wysoko oceniany tytuł. Tym razem padło na XCOM 2, czyli turową strategię taktyczną. Jest świetną odskocznią od popularnych strzelanin, czy gier sportowych, które prawdopodobnie ogrywacie najczęściej. Prawdopodobnie kiedyś czytaliście, lub słyszeliście o XCOM 2. Nie bez powodu. O grze było bardzo głośno. Głównie dlatego, że jest naprawdę dobra i powinien ją sprawdzić każdy. Nawet jeżeli nie przepada strategiami turowymi. Teraz można to zrobić za darmo.

W XCOM 2 można zagrać za darmo przez kilka dni na platformie Steam

Gra miała swoją premierę w 2016 roku. Trafiła nie tylko na pecety, ale także na PlayStation 4 oraz Xboxa One. XCOM 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydanego cztery lata wcześniej XCOM: Enemy Unknown. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tą serią, mogą być zdziwione tym, w jaki sposób prowadzona jest rozgrywka. Rozbudowa naszej bazy odbywa się w czasie rzeczywistym, a tylko podczas samych walk zastosowano system turowy. Może takie rozwiązanie wydaje się dość dziwne, ale w praktyce sprawdza się doskonale. Wysokie oceny gry mówią same za siebie. XCOM 2 w serwisie Metacritic uzyskało średnią 88/100. Produkcja jest na tyle dobra, że nawet osoby, które omijają ten gatunek, świetnie się przy niej bawią.

Zobacz także: Symulator dilera stał się jedną z najpopularniejszych gier na Steamie

Aby sprawdzić za darmo XCOM 2, należy udać się na platformę Steam. Promocja potrwa jeszcze 4 dni. To powinno wystarczyć do wyrobienia sobie o niej opinii. Być może nawet uda wam się ukończyć całą grę. Kampania zapewnia około 30 godzin rozrywki. Jeżeli gra wam się spodoba, to do 7 maja możecie ją zakupić z rabatem w wysokości 75%. Dzięki niemu za grę zapłacicie niecałe 54 złote.

Źródło: Steam, PC Gamer, IGN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.