Mamy początek kwietnia. Microsoft trochę się ociągał z poinformowaniem graczy opłacających abonament Xbox Live Gold, w co będą mieli okazję zagrać bezpłatnie w tym miesiącu. Ciężko określić, czy wybrano ciekawsze produkcje niż w marcu. Bardzo dużo zależy od preferencji graczy. Jedno jest pewne – nie można narzekać. Nawet jeżeli gier na kwiecień nie określicie mianem hitów, to i tak powinny zapewnić wam sporo godzin porządnej rozrywki.

Najważniejszą grą na kwiecień w Games with Gold jest Project Cars 2 (Xbox One)

Games with Gold kwiecień

Jako pierwsza na liście wylądowała samochodówka studia Slightly Mad Studios. Na swoim koncie ma dwie części legendarnej serii Need For Speed. Project Cars 2 stawia na bardziej realistyczne podejście do wyścigów, niż NFS-y. W grze znajdziemy wiele różnych opcji odpowiadających za poziom trudności, jednak nadal utrzymanie się na torze i zwycięstwo będzie trudniejsze, niż myślicie. Do dyspozycji graczy oddano 60 różnych lokacji podzielonych na prawie 140 tras. Pojazdów także jest grubo ponad 150. Każdy z nich prowadzi się inaczej. Zmieniając samochód, naprawdę czujemy, że to kompletnie inna maszyna i przyzwyczajenie się do niej trochę nam zajmie.

Średnia ocena Metacritic: 84/100

Fable Anniversary (Xbox One, Xbox 360)

Games with Gold kwiecień

Kolejnym tytułem w Xbox Games with Gold na kwiecień jest Fable Anniversary. Jest to odświeżona wersja hitu na pierwszą konsolę Microsoftu, jakim niezaprzeczalnie jest Fable. Gra może nie cieszy oczu tak jak obecnie wydawane produkcje, jednak postarano się poprawę warstwy graficznej i dźwiękowej. Dzięki temu naprawdę ciężko uwierzyć, że ta gra pojawiła się na rynku aż 16 lat temu. Fable jest bardzo przyjemną grą z gatunku Action RPG. Nawet jeżeli nie przepadacie za tytułami tego typu, to śmiało możecie spróbować swoich sił. Nie trzeba się tu skupiać na ekwipunku, analizować statystyk broni itd. Można skupić się na fabule i eliminowaniu przeciwników.

Średnia ocena Metacritic: 68/100

Knights of Pen and Paper Bundle (Xbox One, Xbox 360)

Games with Gold kwiecień

Zestaw ten składa się z dwóch gier: Knights of Pen & Paper oraz Knights of Pen & Paper 2. To dość nietypowe produkcje. Wcielamy się w nich w graczy, którzy z kolei wcielają się w postacie z gry RPG. Opis brzmi dziwnie, ale bardzo dobrze oddaje, to co widzimy na ekranie w trakcie rozgrywki. To klasyczne turowe RPG-i z grafiką w stylu pixel-art. Paczka zawiera wszystkie dodatki, postacie oraz przeciwników i lokacje, które pojawiły się na przestrzeni dwóch lat od premiery. Ukończenie obu części zajmuje około 20 godzin. W grze nie ma trybu multiplayer. Prawdopodobnie więc nie sięgniecie po Knights of Pen and Paper ponownie, ale nie będziecie żałowali czasu przeznaczonego na grę.

Średnia ocen Metacritic 80/100

Toybox Turbos (Xbox One, Xbox 360)

Games with Gold kwiecień

Ostatnią grą w ofercie Games with Gold na kwiecień jest Toybox Turbos. To duchowy spadkobierca świetnej serii Micro Machines, którą powinni bardzo dobrze znać starsi gracze. Te wyścigi miniaturowych samochodów potrafią wciągnąć na długie godziny. Tryb wieloosobowy jest tu zdecydowanie ciekawszy, niż ten przeznaczony dla jednego gracza. Gracze mogą się ścigać na 18 zróżnicowanych trasach wypełnionych niespodziankami, dającymi chwilową przewagę nad przeciwnikami. Karabin maszynowy, młot i miny to tylko niektóre z wielu broni, którymi możemy uprzykrzyć życie osobom, które chcą nas wyprzedzić. Jeżeli utknęliście w domu i posiadacie więcej niż jeden kontroler, to pobierzcie i uruchomcie Toybox Turbos, pozostawiając resztę gier na później. Świetna zabawa gwarantowana.

Średnia ocen Metacritic 78/100

Kiedy możemy pobrać gry z oferty Games with Gold na kwiecień?

Games with Gold kwiecień
  • Project Cars 2 – od 1 do 30 kwietnia
  • Fable Anniversary – od 1 do 15 kwietnia
  • Knights of Pen and Paper Bundle – od 16 kwietnia do 15 maja
  • Toybox Turbos – od 16 do 30 kwietnia

Zobacz także: Xbox Series X vs. PS 5 – oto, która konsola da z siebie więcej

Źródło: Xbox Wire, Microsoft Store, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.