Po prawie 18 latach powraca słynny Soldat. Pierwsza część gry stworzoną przez Michała Marcinkowskiego była szalenie rozpoznawalna w 2002 roku. Jeżeli ktoś miał wtedy peceta i nie wykorzystywał go tylko do pracy, to prawdopodobnie miał z nią kontakt. Powstało wiele wersji, modów i ulepszeń. Popularność była tak duża, że gra była wspierana aż do 2016 roku. To wtedy pojawiła się ostatnia oficjalna wersja z numerkiem 1.7.0. Teraz przyszedł w końcu czas na przedstawienie światu następcy. Soldat 2 nadchodzi a dla tych, którzy nie mogą się doczekać, przygotowano krótkie demo.

Soldat 2 powraca, a demo budzi wspomnienia z LAN party

Rozgrywka nie odbiega tu zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiła nas pierwsza część. Demo pozwala sprawdzić tylko tryb dla jednego gracza. Szkoda, bo to właśnie multiplayer był tym, co sprawiło, że grę pokochało tak wiele osób. Jedynka dawała dostęp do 63 map, a społeczność stworzyła tysiące dodatkowych. Do dyspozycji było aż 18 różnych broni. Póki co nie wiadomo jak dużą grą będzie Soldat 2, jednak na pewno będzie można liczyć na wsparcie społeczności. Gra po premierze ma otrzymać rozszerzone wsparcie dla Warsztatu Steam. Będzie to skutkowało sukcesywnym pojawianiem się map, modów i dodatków – zupełnie jak w przypadku jedynki. O ile oczywiście gra zyska podobną popularność.

Zobacz także: Stalker 2 na pierwszym zdjęciu – przed twórcami daleka droga

Soldat 2 ma wkrótce trafić do Early Access. Nie podano jednak konkretnej daty. Premiera finalnej wersji także jest na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że pojawi się w tym roku. Produkcja nie trafi na konsole i zagrać będzie w nią można tylko na komputerach z systemami Windows, Linux oraz Mac OS. Osoby zainteresowane wersją demo odsyłam na platformę Steam.

Źródło: Steam, Kotaku

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.