Okazuje się, że Half-Life Alyx bez VR także można uruchomić i grać w produkcję tak, jak w normalnego FPS-a. Wprawdzie wymaga to odrobiny zachodu, ale w takiej sytuacji niewykluczone jest to, że kiedyś tytuł pojawi się i w tej wersji. Trzeba przyznać, że Alyx to jedna z największych niespodzianek na rynku gier ostatnich tygodni, a teraz staje się jeszcze ciekawsza.

Half Life Alyx bez VR
Fot. Twitch

Kiedy Valve ogłosiło, że pracuje nad kolejną częścią Half-Life, w środowisku graczy zaczęto otwierać szampana. Potem nie było już tak interesująco, bo zamiast tej magicznej, trzeciej części, pojawiła się zapowiedź tytułu stworzonego bezpośrednio pod wirtualną rzeczywistość. Nie przeszkodziło to największym fanom serii w tym, by zakupić zestawy do VR lub skorzystać z tych, które kurzyły się gdzieś w pokoju. Co jednak z całą resztą graczy, którzy chcieliby sprawdzić Alyx na własnej skórze, ale nie mają odpowiedniego sprzętu?

Half-Life Alyx bez VR

Teraz pojawiło się dla nich wszystkich światełko w tunelu. Okazuje się bowiem, że Half-Life Alyx bez VR istnieje i ma się dobrze. Tak mniej więcej, bo mówimy tutaj o specjalnym trybie developerskim, który wykorzystywany był przez twórców gry do szybszego projektowania poziomów. W finalnej wersji gry nie powinno się mieć do niego dostępu, ale jak się okazało, przez chwilę taka możliwość istniała. Odkrył ją Tyler McVicker z Valves News Network i pokazał, jak odpalić grę samodzielnie na swoim kanale na Twitch. Oczywiście Valve nie pozostawiło tego bez odpowiedzi i szybko załatało produkcję tak, by nie dało się na najnowszej jej wersji tego dokonać.

Zobacz też: World War Z za darmo od Epic Games

Oczywiście Half-Life Alyx bez VR jest produkcją trochę inną, niż zakładali jej twórcy, ale dalej grywalną. Co ciekawe, jeden z projektantów gry ma na ten temat interesujące zdanie. Robin Walker stwierdził bowiem, że jeżeli gracze sami stworzą mod do produkcji, która pozwoli na granie bez konieczności posiadania zestawu do wirtualnej rzeczywistości i to im się spodoba, będzie trochę zawiedziony. Tworząc Half-Life Alyx w tej postaci, twórcy chcieli dać graczom możliwość przeżywania tytułu w zupełnie inny, bardziej rzeczywisty sposób. O coś więcej, niż tylko patrzenie na płaski ekran. Wątpliwe jest więc to, żeby Alyx pojawiło się w „normalnej” wersji, ale społeczność graczy zapewne niedługo zacznie nad tym pracować.

Źródło: Wcctech / Twitch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.