Wczoraj informowaliśmy, że czeka nas darmowy weekend z Ghost Recon Breakpoint. Dziś mamy kolejne dobre wieści płynące z Ubisoftu. Okazuje się, że producent zdecydował się udostępnić za darmo posiadaczom pecetów świetną platformówkę Child of Light. Tytuł nie będzie dostępny bezpłatnie jedynie czasowo. Po dodaniu go do biblioteki zostanie w niej na stałe. Jedynym wymogiem jest wykonanie tego kroku w najbliższych dniach.

Dostępny za darmo Child of Light bardzo wysoko oceniana produkcja

Średnia ocen w serwisie Metacritic oscyluje wokół 80/100. Zaś dobrze znany graczom serwis IGN przyznał Child of Light aż 93/100 punktów zaraz po premierze. Dlaczego gra jest tak dobra? Ubisoftowi udało się stworzyć bardzo grywalne połączenie dwuwymiarowej platformówki i turowego RPG-a. Silnik graficzny napędzający grę mogliście już wcześniej zobaczyć w Rayman Origins oraz Rayman Legends. Po wykreowanym świecie poruszać się można w klasyczny, dobrze znany z platformówek sposób. Dopiero napotkanie przeciwników powoduje zwolnienie akcji i przełączenie rozgrywki w tryb turowy. W grze znalazło się także miejsce dla trybu kooperacji. Pierwszy gracz steruje wtedy główną bohaterką, a drugi przejmuje wtedy kontrolę nad świetlikiem, który pełni rolę pomocnika.

Zobacz także: Lemmings – kultowa gra do pobrania za darmo na PC

Child of Light można pobrać za darmo już teraz. Wystarczy przejść na specjalnie przygotowaną podstronę. Na niej znajduje się przycisk „PC” oraz miniatura klawiatury i myszki. Po kliknięciu konieczne będzie zalogowanie się lub utworzenie nowego konta Uplay. Wtedy wyskoczy komunikat informujący o tym, że gra została dodana do biblioteki. Promocja zakończy się 28 marca o godzinie 14:00.

Źródło: Ubisoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.