Lemmings za darmo

Lemmings – kultowa gra do pobrania za darmo na PC

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Lemingi powinien znać każdy posiadacz Amigi w latach 90. ale nie tylko. Gry z tej serii pojawiły się także na Atari, ZX Spectrum oraz PC, PlayStation Portable i wielu innych platformach. Ta produkcja jest tak nietypowa, wciągająca i oryginalna, że w zasadzie nikomu nie udało się już później stworzyć podobnej, która mogłaby jej dorównać. Od dziś Lemmings na komputery PC można pobrać zupełnie za darmo ze sklepu Microsoft Store.

Lemmings dziś cieszy tak samo jak prawie 30 lat temu i w dodatku jest za darmo

Lemmings wydaje się nie starzeć. Mimo bardzo prymitywnej grafiki i muzyki nadającej się na dzwonek dla Nokii 3310 nadal wciąga na długie godziny. Celem gracza jest doprowadzenie do wyjścia sporej grupy zielonowłosych lemingów. Aby to zrobić, wydajemy im określone polecenia. Na naszą komendę mogą się wspinać, kopać, budować mosty lub kierować pozostałe lemingi w innym niż wybranym przez nich kierunku. W grze znajduje się 120 plansz do ukończenia. Podzielono je na 4 części, będące swego rodzaju poziomami trudności. Pierwszy jest dość łatwy i pozwala zapoznać się z grą i jej mechaniką. Ostatni jest tak trudny, że w zasadzie trzeba wprowadzać w życie najbardziej absurdalne plany, jakie tylko przyjdą do głowy, licząc na to, że uda się przejść dalej.

Zobacz także: Horizon Chase Turbo na PC za darmo przez 7 dni

Aby pobrać Lemmings, musicie udać się do sklepu Microsoftu. Waży zaledwie 72 MB, więc na pewno znajdzie się dla niej miejsce na waszym pececie. Zawsze dobrze mieć pod ręką prostą w obsłudze grę niewymagającą dostępu do Internetu. Szczególnie teraz, gdy sieć jest tak przeciążona, że w niektóre popularne tytuły z trybem wieloosobowym po prostu nie da się komfortowo zagrać.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy