The Foundation będzie pierwszym pełnoprawnym dodatkiem do gry Control. Ostatnie dzieło od Remedy zebrało wprawdzie mieszane recenzje samych graczy, ale za to dostało bardzo prestiżową nominację do nagród BAFTA 2020. To całkiem interesujący tytuł TPP, który warto mieć w swojej bibliotece. Teraz okazuje się, że posiadacze PlayStation 4 oraz PC-tów dostęp do DLC dostaną w pierwszej kolejności.

Remedy Entertainment, które dało graczom takie perełki jak Max Payne czy Alan Wake, w zeszłym roku wypuściło na rynek swoje ostatnie „dziecko”. Control zapowiadane było jako produkcja, która ma zmienić to, jak postrzegany jest gatunek gier TPP, ale wyszło tak, że dostaliśmy po prostu solidną grę. Ta cierpiała wprawdzie na trochę niedoróbek, ale finalnie dawała całkiem sporo satysfakcji. Oczywiście tym, którzy nie wymagali od tytułu zbyt dużo.

The Foundation – pierwsze DLC nadciąga

Ciekawe jest to, że Remedy Entertainment stało się niezależnym developerem. Oznacza to, że może samo kontrolować to, komu daje swoje tytuły w pierwszej kolejności. Widocznie firma po współpracy z Microsoft wyciągnęła jakieś wnioski, bo The Foundation na Xbox One pojawi się znacznie później, niż na innych platformach. W pierwszej kolejności dostęp do DLC dostaną bowiem posiadacze PlayStation 4 oraz PC-tów. Ci będą mogli zagrać w The Foundation już 26 marca. Natomiast użytkownicy konsoli od Microsoftu na taką przyjemność będą musieli poczekać aż do 25 czerwca.

Zobacz też: Data premiery dema Resident Evil 3

Żeby zagrać w dodatek do Control, trzeba będzie w pierwszej kolejności ukończyć samą grę. Gracze dalej będą sterowali tą samą postacią, co w grze, ale tym razem będą mieli możliwość lepszego poznania niektórych sekretów Najstarszego Domu. Dodatkowo, Remedy Entertainment pracowało nad ulepszeniem mechaniki w grze, więc gracze mają na co czekać.

Źródło: Remedy / IGN