Kilka dni temu informowaliśmy was o nowej grze z serii Call of Duty. Jak można było się spodziewać, chętnych do jej sprawdzenia nie brakowało. Premiera odbyła się 10 marca i najpierw zagrać mogli posiadacze Modern Warfare. Pozostali zainteresowani musieli poczekać kilka godzin dłużej. Po zaledwie kilku dniach mamy już pewność. Dostępne za darmo Call of Duty Warzone okazało się hitem. Czy zainteresowanie tą produkcją się utrzyma, czy jednak za kilka miesięcy serwery będą świeciły pustkami?

Wystarczyło zaledwie 24 godziny, aby Call of Duty Warzone stało się hitem

Call of Duty Warzone hit

W ciągu pierwszej doby najnowszego COD-a pobrało ponad 6 milionów osób. Wszystko dzięki temu, że gra jest dostępna bezpłatnie i w zasadzie każdy zainteresowany może pozwolić sobie na jej instalację. Oczywiście o ile posiada około 100GB wolnej przestrzeni na dysku. Póki co producent nie przedstawił statystyk z podziałem na platformy. Zapewne najgorzej wypadnie PlayStation. Tylko na tej platformie trzeba dodatkowo opłacić abonament PlayStation Plus, aby móc się cieszyć wieloosobową rozgrywką w Call of Duty Warzone. Osoby posiadające komputery PC oraz Xboxa One nie muszą wydawać ani złotówki.

Zobacz także: Premiera gry Game of Thrones Beyond The Wall na Androida już za kilka tygodni

Battle Royale nie jest już tylko chwilową modą. Hity takie jak Fortnite, póki co trzymają się na rynku bardzo dobrze. Nie tylko na PC i konsolach stacjonarnych, ale także na smartfonach. Najbliższe tygodnie pokażą, czy gracze pozostaną przy Call od Duty Warzone na dłużej, czy jednak najnowszy COD okaże się tylko chwilową odskocznią od pozostałych, będących na rynku dłużej produkcji.

Źródło: Twitter Call of Duty, TechSpot, PC Gamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.