Doom Eternal w Xbox Game Pass

Pecet do Doom Eternal w trybie Ultra Nightmare kosztuje majątek

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Kilka dni temu producent nadchodzącej gry Doom Eternal chwalił swój nowy silnik graficzny. Ma on pozwolić na rozgrywkę nawet w 1000 klatek na sekundę. Pamiętajmy jednak, że aby osiągnąć taki wynik, potrzebny byłby odpowiedni sprzęt. Taki niestety jeszcze nie istnieje. Firmie id Software udało się zbudować peceta, który wyciągnął 400 FPS. Nie pochwalił się jednak, jakie parametry miała ta maszyna. Premiera Doom Eternal jest już blisko i poznaliśmy szczegółowe wymagania sprzętowe. Najbardziej interesująca jest konfiguracja Ultra Nightmare.

Pecet, który sprosta wymaganiom trybu Ultra Nightmare w Doom Eternal nie należy do najtańszych

Producent, do gry w 4K i 60 klatkach na sekundę, przy zachowaniu najwyższych detali zaleca procesor Intel Core i9-9900K, kosztujący około 2300 złotych. Zastępstwem może być AMD Ryzen 3700X. To dużo tańsza opcja – kosztuje obecnie 1350 złotych. Przyda się także 16 GB RAM oraz karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti. To potwór kosztujący obecnie ponad 5000 złotych. Do tego trzeba dorzucić oczywiście odpowiedni zasilacz, który także nie jest tani w przypadku tak prądożernego sprzętu. Naturalnie potrzebny będzie także monitor 4K, chyba że ktoś już takim dysponuje. Osoby, które zadowoli rozgrywka w Full HD i 60 klatkach muszą posiadać procesor Intel Core i7-6700K lub AMD Ryzen 7 1800X, 8 GB RAM oraz kartę graficzną GeForce GTX 1060 lub AMD RX 480. W takim zestawie procesor, karta i pamięć RAM kosztują mniej, niż trzeba wydać na samego, wymaganego do płynnej rozgrywki w 4K RTX-a 2080 Ti.

Zobacz także: Premiera Command and Conquer coraz bliżej – znamy już cenę

Premiera Doom Eternal odbędzie się już za kilka dni. Gra trafi na rynek 20 marca. Nie tylko posiadacze komputerów PC będą mogli się cieszyć nowym dziełem id Software. Gra trafi także na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Tam także zapewni płynność na poziomie 60 klatek, ale odbije się to na jakości samej grafiki. Konsole obecnej generacji osiągnęły już swój limit i daleko im do pecetów. Tryb Ultra Nightmare jest kompletnie poza ich zasięgiem.

Źródło: id Software, TweakTown, Ceneo

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy