Horizon Zero Dawn pc

Hit z PS4 Horizon Zero Dawn zmierza na PC

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

PlayStstation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz pecet. Na każdej z tych platform pojawiły się na przestrzeni lat tytuły ekskluzywne. Konsola Sony może się poszczycić obecnością takiej produkcji jak Horizon Zero Dawn. Średnia ocena w serwisie Metacritic wynosi aż 89/100. W ostatnich tygodniach Internet huczał od plotek o rychłej premierze tej produkcji na PC. Dziś mamy już pewność. Horizon Zero Dawn trafi na PC za kilka miesięcy.

Horizon Zero Dawn spodoba się fanom sandboxów

Gra pojawiła się na PlayStation 4 lekko ponad 3 lata temu. Premiera odbyła się 28 lutego 2017 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Guerrilla Games, stojące za kultową serią Killzone. Horizon Zero Dawn bardzo szybko zyskał popularność. Recenzenci docenili przedstawioną historię, grafikę oraz postapokaliptyczny klimat. Główną bohaterką jest wojowniczka Aloy. Stara się dowiedzieć, jak doszło do tego, że maszyny przejęły władzę nad światem. Gracz ma możliwość swobodnego poruszania się po dostępnej mapie. Misje można wykonywać na różne sposoby. Połączenie akcji i skradanki, na które zdecydował się producent, sprawdza się świetnie. Nie zawsze warto wyskakiwać przed przeciwnika, czasem lepiej załatwić sprawę po cichu. Ukończenie Horizon Zero Dawn powinno zająć ponad 30 godzin. W grze nie ma trybu multiplayer, więc po wykonaniu wszystkich dostępnych misji pozostaje uruchomienie gry w trybie New Game+. Pozwala on na ponowne przejście całej gry, na wyższym poziomie trudności, bez utraty dotychczas zdobytego doświadczenia i ekwipunku.

Zobacz także: Darmowy weekend z grą ANNO 1800 na PC

Posiadacze komputerów PC powinni mieć możliwość zagrania w tę świetną produkcję latem tego roku. Zapowiedź gry pojawiła się już na platformie Steam. Do gry dołączony będzie dodatek The Frozen Wilds zawierający nowe misje, oraz dodatkowy obszar do zwiedzenia. Pozwoli on cieszyć się Horizon Zero Dawn przed kilka kolejnych godzin. Prawdopodobnie wkrótce poznamy dokładną datę premiery i cenę.

Źródło: Steam, PS Store, Guerrilla Games

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy