Gameplay Half-Life Alyx, który udostępniony został przez portal IGN, pokazuje, że Valve miało pomysł na ten tytuł. Wygląda więc na to, że nie będzie to zwykły „skok na kasę”, ale pokaz możliwości technologii VR. Przynajmniej w takim stopniu, by pokazać użytkownikom, że nie powinni zapominać o goglach, bo przed nimi jeszcze wiele dobrego.

Premiera nowego Half-Life, który niestety nie jest jego trzecią odsłoną, już niedługo. Przypomnijmy, że tytuł będzie dostępny już pod koniec tego miesiąca, a konkretniej 23 marca. Nie dziwne więc, że już pojawiają się pierwsze informacje o samej rozgrywce, która ma zachęcić do tego, by produkcję kupić. I wydaje się, że dla osób, które posiadają gogle do VR, ten zakup jest jak najbardziej wskazany.

Gameplay Half-Life Alyx

Gameplay Half-Life Alyx, który trwa aż 13 minut, skupia się na początkowych chwilach z samą grą. Na tym, jak nauczyć się przeładowywać broń i jak w ogóle poruszać się po świecie. Trzeba przecież pamiętać o tym, że VR to zupełnie inny rodzaj rozgrywki, niż klasyczne granie na komputerze czy konsoli. Nie powinno nikogo dziwić to, że pierwsze chwile z Half-Life Alyx to typowe wprowadzenie do rozgrywki. Przeciwnicy nie są specjalnie zagrażający życiu gracza, a ich głównym zadaniem będzie to, żeby ten nauczył się ich eliminować.

Zobacz też: GeForce Now bez kolejnej gry – wiemy dlaczego tak się stało

Gracz ma sporo czasu na to, żeby przyzwyczaić się do innej mechaniki i tego, żeby jego ciało wyrobiło sobie pewne nawyki. Niektóre ruchy muszą zostać zapamiętane, by na późniejszych poziomach przeładowywanie broni nie zajmowało kilku cennych sekund. Trzeba przyznać, że gameplay Half-Life Alyx prezentuje się naprawdę interesująco. Nie zmienia to jednak tego, że w produkcje zagra znacznie mniej graczy, niż miałoby to miejsce w przypadku Half-Life 3. VR to jednak spore ograniczenie, a szczególnie finansowe, bo odpowiednie gogle do tanich nie należą. Widać jednak, że Alyx może być wciągającą produkcją, a na dodatek doskonale przygotowaną. Tylko czy to wystarczy, by odniosła sukces?

Źródło: IGN / Steam / Valve