Nowa gra id Software będzie jedną z najciekawszych premier marca. Im bliżej premiery, tym więcej screenów, trailerów oraz wypowiedzi developerów pojawia się w sieci. Najświeższe informacje dotyczą rozgrywki w 1000 FPS. Seria Doom zawsze stawiała na dynamiczną, przepełnioną akcją rozgrywkę. Doom Eternal powstaje na nowym silniki id Tech 7. Jego możliwości są doprawdy imponujące – o ile oczywiście na waszym biurku stoi maszyna odpowiednio potężna, aby je wykorzystać.

Doom Eternal może działać w 1000 FPS, lecz mało kto posiada sprzęt będący w stanie osiągnąć taki wynik

Doom Eternal 1000 FPS

Poprzedni Doom z 2016 roku mógł działać w 250 FPS. Już to było trudne do osiągnięcia w domowych warunkach. Teraz dzięki nowemu silnikowi podniesiono poprzeczkę. Główny programista id Software Billy Khan w wywiadzie dla serwisu IGN poinformował, że udało im się zbudować peceta, który wyciągnął 400 FPS. Wyższe wartości także są do osiągnięcia. W zasięgu jest nawet 1000 klatek na sekundę. Może nie dziś, ale świat ciągle pędzi do przodu. Za kilka lat będzie to możliwe i silnik id Tech 7 będzie na to gotowy. W chwili obecnej graczy zapewne zadowoli granie w 4K przy 60 klatkach. Ci, którzy posiadają nowe monitory zapewniające odświeżanie na poziomie 144 Hz lub wyższym, zawsze mogą obniżyć rozdzielczość. Dzięki temu zwiększą liczbę klatek, co przełoży się na płynniejszą rozgrywkę.

Zobacz także: Alternatywa dla Counter-Strike nadchodzi – poznajcie Valorant

Szkoda, że nie podano parametrów maszyny, która była w stanie wyciągnąć w Doom Eternal 400 FPS. O ile przeciętny gracz zapewne nie mógłby sobie na nią pozwolić, to przynajmniej wiedzielibyśmy jakiej klasy sprzęt jest potrzebny, aby osiągnąć taki wynik.

Źródło: IGN, Techspot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.