GameSnacks to nowy projekt od Area 120, czyli projektu Google, który zajmuje się eksperymentalnymi rozwiązaniami. Tym razem postanowiono wspomóc tych, którym starszy telefon albo łącze internetowe nie pozwala na to, żeby korzystać z… gier. Niestety, ale nie chodzi tu o produkcje typu AAA, a o te pisane w HTML-5.

GameSnacks
Fot. GameSnacks

Zapewne każdemu choć raz zdarzyło się narzekać na jakość połączenia internetowego. Nie tylko w przypadku smartfonów, ale także i w domu. Możemy mówić o szczęściu, bo w Polsce dostęp do szybkiego Internetu nie jest tak trudny, jak na przykład w państwach azjatyckich. Google myśli jednak o wszystkich i dlatego właśnie zaprezentował swój nowy projekt.

GameSnacks – czym jest?

GameSnacks to projekt, który powinien przypaść do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie prostotę. I tym, którzy mają problemy z łączem internetowym. Google postanowiło go rozwiązać i dlatego uruchomiło specjalną stronę internetową, gdzie można wypróbować kilka gier stworzonych w HTML-5. Niby to nic nadzwyczajnego, bo przecież takich gier są tysiące, ale w przypadku GameSnacks chodziło o coś trochę innego.

Zobacz też: Smartfony będą droższe i droższe

Wszystkie umieszczone tam tytuły da się uruchomić na łączu poniżej 1 Mbps i na telefonie z 1 GB RAM. Może się wydawać, że takich sprzętów czy łączy już na świecie nie ma, ale niestety dalej jest to bardziej powszechne, niż można sądzić. Google przeprowadziło eksperyment i próbowało uruchomić grę na urządzeniu z 1 GB RAM oraz dostępem do sieci 3G. Normalnie sprzęt potrzebował na to około 12 sekund, a z wykorzystaniem GameSnacks, zajęło mu to zaledwie 3 sekundy.

Samo GameSnacks działa w wersji przeglądarkowej – zarówno na komputerach, jak i na smartfonach. Sprawdziliśmy i faktycznie nawet na kiepskim łączu, da się grać bez większych problemów. Jeżeli więc będziecie kiedyś w sytuacji bez wyjścia, a wasz smartfon nie będzie chciał łączyć się inaczej, niż przez 3G, warto sprawdzić rozwiązanie od Google.

Źródło: GameSnacks / Google Blog

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Bartosz Szczygielski

    Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.