Premiera nowych smartfonów z serii Galaxy S20 jest sporym wydarzeniem. Producent na wszystkie sposoby próbuje sprawić, że oczy klientów będą zwrócone w kierunku to właśnie ich sprzętu. Smartfony Samsunga są na tyle rozpoznawalne, że każda nawet krótka i sucha informacja o nich odbija się echem w sieci przez wiele dni. Wkrótce na smartfonach wspomnianego producenta pojawi się gra. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że dość mocny tytuł i dostępny będzie najpierw tylko dla posiadaczy smartfonów koreańskiego producenta. Chodzi o znaną do tej pory z komputerów PC Forzę Street.

Forza Street wkrótce wyląduje na smartfonach z serii Galaxy S20

Forza Street Galaxy

Całkiem możliwe, że kojarzycie słowo Forza i pierwsze, o czym myślicie to wyścigi. Macie rację. Forza Street to samochodówa. Najpierw nosiła nazwę Miami Street i wylądowała na komputerach PC z systemem Windows 10. Następnie zmieniono jej tytuł na Forza Street. Nie jest to gra trudna i skomplikowana, tak jak pozostałe gry serii, które ukazały się na konsoli Xbox. Tutaj mamy do czynienia z bardzo prostymi zasadami oraz sterowaniem. Grafika także nie jest najwyższych lotów. Co za tym idzie, gra aż prosiła się o wydanie na systemy mobilne. Ten czas nadszedł. Niestety nie wszyscy będą moli zagrać w Forzę Street, a przynajmniej na początku. Dlaczego?

Forza Street na starcie będzie dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy S20

Forza Street Galaxy

Produkcja pojawi się najpierw w sklepie Galaxy Store. Jak wiadomo jest to sklep z aplikacjami, który mogą odwiedzać posiadacze urządzeń mobilnych Samsunga. Gra następnie ma trafić także na pozostałe urządzenia z systemem Android. Przygotowywana jest także wersja dla smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. Nowe smartfony Samsunga, zgodnie ze specyfikacją mają posiadać ekrany oferujące odświeżanie na poziomie 120Hz. Tytuł taki jak Forza Street będzie więc świetnie się na nich sprawdzał z uwagi na dynamikę rozgrywki. Jeżeli jesteście zainteresowani grą, to udajcie się do sklepu Galaxy Store lub Google Play i skorzystajcie z przycisku odpowiadającego za wstępną rejestrację. Dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany. Pamiętajcie jednak, że posiadacze smartfonów z serii Galaxy S20, którzy wyrażą chęć instalacji gry z poziomu Galaxy Store, zagrają wcześniej niż osoby korzystające z Google Play.

Zobacz także: Samsung Galaxy S20 na tle Galaxy S10 to nie tylko ewolucja

Źródło: Enadget, Android Central, XDA, Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.